.
.
.

عراق: دو مسئول داعش پس از سرقت میلیون‌ها دلار گریختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مسئول امنیتی عراقی اعلام کرد دوتن از مسئولان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، اقدام به سرقت میلیون دلار از آن‌چه «بیت‌المال مسلمانان» نامیده می‌شود کرده و به مکان نامعلومی فرار کرده اند. گروه داعش به خزانه خود «بیت‌المال مسلمانان» می‌گوید.

تلویزیون رسمی عراق به نقل از یک منبع امنیتی که نامش فاش نشده، گزارش داد: «دو تن از رهبران بلندپایه گروه داعش که تبعه کشورهای عربی هستند و مسئولیت بیت‌المال را در موصل بر عهده داشتند، میلیون‌ها دلار از خزانه گروه به سرقت برده و به مکان نامعلومی فرار کردند.»

این مسئول امنیتی افزود: «تروریست‌های داعش در مناطق مختلف استان و منطقه الشرقاط به حال آماده باش در آمده و در جستجو به دنبال دو مسئول، ایست‌های جدید بازرسی برپا کردند.»

گزارش‌ها حاکی از این است که گروه داعش از راه قاچاق نفت، روزانه حدود ۲میلیون دلار درآمد دارد. این گروه که مناطق وسیعی از شمال عراق و سوریه را تصرف کرده، مقادیری نفت از چاه‌های نفت این مناطق استخراج می‌کند و بصورت قاچاق به فروش می‌رساند. یکی از اهداف حملات ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، بمباران این چاه‌ها است که از منابع اصلی درآمد گروه داعش به شمار می‌آید.