.
.
.

درگیری شدید میان"جبهه النصره" و مخالفان اسد در ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری مخالفان سوری بامداد چهارشنبه 29-10-2011 از درگیری شدید میان "جبهه النصره" شاخه القاعده در سوریه و جنبش "حزم" وابسته به مخالفان میانه روی اسد در حومه حلب خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از مخالفان سوری، ساعاتی پیش از این درگیرها نیروهای حزم، در مناطق نزدیک شهر "معره النعمان" در اطراف ادلب نیز با عناصر گروه "جبهه النصره" درگیر شده بودند.

جبهه النصره، که شاخه القاعده در سوریه است، از ماه گذشته تاکنون از سوی گروه های مسلح سوری مخالف اسد در جبهه شمالی این کشور با فشارهای زیادی روبرو شده است .

مخالفان سوری معتقدند که دخالت القاعده و داعش در سوریه به نفع رژیم اسد و به زیان آرمان های انقلاب مردمی سوریه صورت گرفته است.

طى دو روز گذشته درگیری های شدیدی میان "النصره" جنبش "حزم" وابسته به اپوزیسیون معتدل ومخالفان مسلح اسد رخ داده است.

در این درگیری جبهه النصره توانست شهرک های جدیدی را در حومه ادلب، به ویژه در نزدیکی معره النعمان را به کنترل خود در آورد. این این در حالی است که این گروه وابسته به القاعده حملات تازه ای را به پایگاه های مخالفان اسد در منطقه "اتارب" در استان حلب آغاز کرده است.

آغاز حملات "جبهه النصره" همزمان با مشغول شدند نیروهای ائتلاف به جنگ با داعش در منطقه کوبانی صورت می گیرد. این گروه با استفاده از شرایط بوجود آمده سعی می کند که مناطق نفوذ خود را در سوریه گسترش دهد.