.
.
.

کشته شدن ۲۷ شبه‌ نظامی شیعه در حمله‌ ای انتحاری در نزدیکی بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابعی در ارتش و پلیس عراق اعلام کردند که یک مهاجم انتحاری، دستکم ۲۷تن از شبه‌نظامیان شیعه را که در جنگ علیه گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در کنار نیروهای دولتی عراق حضور دارند، کشت.

این حمله انتحاری دوشنبه ۲۷ اکتبر در ورودی شهرک جرف الصخر در نزدیکی بغداد پایتخت عراق روی داد که اوایل هفته، نیروهای عراقی کنترل آن را از گروه داعش، باز پس گرفته بودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مهاجم انتحاري كه یک خودروی زرهی بمب‌گذاری شده را هدایت می‌کرد، با حمله به محل تجمع شبه‌نظامیان شیعه، دستکم ۲۷ تن از آن‌ها را کشت و حدود ۶۰ تن دیگر را زخمی کرد.

کنترل شهرک جرف الصخر دارای اهمیت بالایی برای نیروهای عراقی است که پس از چند ماه درگیری، به دست آمد. کنترل این شهرک می‌تواند برای نیروهای عراقی این امکان را به وجود آورد که مانع از نزدیک شدن بیشتر شبه‌نظامیان داعش به بغداد شوند. همچنین راه ارتباطی شبه‌نظامیان را با پایگاه‌هایشان در استان الانبار در غرب عراق قطع می‌کنند.

گروه داعش تهدید به حمله به بغداد و تصرف آن کرده است. در بغداد هزارن نیروی ویژه عراقی و شبه‌نظامی شیعه وجود دارد که به نظر می‌رسد در صورت قرار گرفتن پایتخت در معرض حمله داعش، مقاومت سختی از خود نشان دهند.

اما دستاوردهای نیروهای عراقی در مقابله با گروه داعش که از پشتیبانی هوایی آمریکا برخوردارند، معمولا ناپایدار است.

روز یکشنبه در حالی که سربازارن عراقی و شبه‌نظامیان گروه‌های شیعه، جشن پیروزی برگزار کرده بودند و از جنازه‌های شبه‌نظامیان عکس می‌گرفتند، شبه‌نظامیان که به باغ‌های غرب جرف الصخر فرار کرده‌اند، این شهرک‌را آماج حملات خمپاره‌ای خود قرار دادند.