.
.
.

داعش اعضایی را که قصد بازگشت به کشورشان دارند تهدید به مرگ می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش تهدید کرده است هرکدام از اعضایش که بخواهند سوریه و عراق را ترک کرده و به کشورشان بازگردند، خواهد کشت.

گروه داعش که شمار زیادی از شبه‌ نظامیان تندرو از کشورهای مختلف از جمله اروپا را جذب کرده، مناطق وسیعی از شمال عراق و سوریه را تصرف کرده و در این مناطق، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

به گزارش روزنامه «گاردین» به نقل از یک منبع موثق در این گروه تندرو در سوریه، بریتانیایی‌هایی که قصد بازگشت به کشورشان دارند از سوی رهبران داعش، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تهدید می‌شوند.

از سویی روزنامه «نیویورک تایمز» به عملیات آدم‌ ربایی گروه داعش و مراحلی که به کشتن گروگان‌ها توسط این گروه می‌انجامد پرداخته است.

به نوشته این روزنامه، در حالی که برخی از کشورها با پرداخت «فدیه» در مقابل آزادی شهروندانشان موافقت می‌کنند، ایالات متحده آمریکا با این اقدام مخالفت می‌کند چرا که معقتد است با این اقدام شهروندان آمریکایی در مقابل آدم‌ربایان، بی ارزش می‌شوند.

این روزنامه می‌افزاید که آدم ربایان ابتدا گروگان‌ها را گرسنه نگاه می‌دارند و آن‌ها را تهدید به اعدام می‌کنند. چند ماه بعد آن‌ها را به مجموعه‌ای تسلیم می‌کنند که غذا در اختیارشان می‌گذارد و وعده آزادی می‌دهد. همه این‌ها به معنی آزادی گروگان نیست و چه بسا اعدام صورت گیرد.