.
.
.

ارتش لیبی 90 درصد شهر بنغازی را بازپس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی ارتش لیبی روز یکشنبه 26-10-2014 اعلام کرد، بیش از 90٪ شهر بنغازی، از کنترل شبه نظامیان اسلامگرای تندرو خارج شد.

ستاد فرماندهی عملیات نظامی منطقه غرب لیبی طی بیانیه ای اعلام کرد ارتش لیبی پس از کنترل شهر بنغازی، مواضع گروه تندرو موسوم به "فجرلیبیا" واقع در شهر مصراته را هدف حملات هوایی جنگنده های این کشور قرار خواهند داد.

به گزارش تلویزیون العربیه محمد حجازی، سخنگوی ارتش لیبی گفته است که بیش از 90 درصد مناطق مختلف شهر بنغازی هم اکنون در کنترل ارتش لیبی است . وی تاکید کرد که گروه های "تروریستی " ساکن در برخی مناطق بنغازی از جمله مرکز این شهر توسط ارتش محاصره شده اند.

روز گذشته عقیله صالح عیسی، رئیس پارلمان لیبی اعلام کرد که ارتش این کشور به تنهایی قادر است که ریشه های "تروریسم" را در لیبی بخشکاند و این کشور را از وجود گروه های تروریستی پاکسازی کند.

وی در ادامه مشارکت هرگونه نیروی بیگانه و خارجی را در جنگ علیه گروه های مسلح در لیبی در کنار ارتش این کشور رد کرد.

ارتش لیبی روز گذشته با پیشروی در داخل شهر بنغازی، با تندرو های مسلح در منطقه "راس عبیده" در مرکز این شهر درگیر شد. اما پس از ساعاتی موفق شد پادگان" 17 فوریه" بزرگترین پایگاه گروه های تروریستی در بنغازی را به کنترل خود درآورد.

در عملیات روز گذشته ارتش لیبی مناطق مهمی از بنغازی از جمله "الکویفیه، بودریزه، حی السلام و بخش شرقی شهر را به کنترل کامل خود درآورد.

این مناطق پیشتر به تصرف گروه های تروریستی "انصار الشریعه" و "درع لیبیا" در آمده بودند اما حمله نیروهای ژنرال حفتر فرمانده ارتش لیبی اکنون این گروه ها مجبور به ترک شهر بنغازی شدند.

گزارشگر العربیه از لیبی گفته است که پارلمان این کشور اکنون برای برگزاری جلسات آینده در بنغازی خود را آماده می کند.

گفتنی است که پس از آغاز درگیری ها در بنغازی و طرابلس پارلمان لیبی مجبور شد تا جلسات خود را در شهر "طبرق" برگزار کند. شهر طبرق در 400 کیلومتری شهر بنغازی قرار دارد.