فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ويديو..تصاويرجدید حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در کوبانی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش آمریکا روز شنبه 25-10-2014 تصاویر جدیدی از 6 حمله هوایی علیه مواضع داعش در اطراف شهر کوبانی را منتشر کرد.

  به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی ائتلاف بین المللی علیه تروریسم، جنگنده های آمریکا طی دو روز گذشته 12 بار مواضع داعش در موصل، فلوجه و دیگر مناطق تحت کنترل این گروه در عراق را بمباران کرد.

  این در حالی است که روز پنجشنبه یک مسئول بلند پایه نظامی آمریکایی نسبت به خطر سقوط احتمالی شهر کوبانی به دست داعش هشدار داده بود.

  مقام بلند پایه در فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفته است در حال حاضر خطر سقوط شهر کوبانی کاهش یافته اما تهدید سقوط به دست داعش همچنان باقی است.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام مسئول آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، گفت:"برغم ادامه حملات هوایی ائتلاف علیه داعش و ارسال کمک های آمریکایی به مدافعان کوبانی از قبیل سلاح و تجهیزات پزشکی، اما هنوز خطر سقوط این شهر به دست این گروه تندرو باقی است.

  این مقام نظامی آمریکایی تاکید کرده که جنگ میان مدافعان کوبانی و داعش در داخل شهر طی هفته گذشته هیچگونه تغییری نکرده است.

  وی افزود: "با این حال من فکر می کنم نیروهای کرد که از شهر دفاع می کنند، قادر خواهند بود که در برابر داعش مقاومت کنند".

  شهر کوبانی بیش از یک ماه است که در برایر حملات گروه تروریستی "داعش" مقاومت می کند. گروه تندرو داعش برغم بکار گیری سلاح های سنگین اما هنوز نتوانسته شهر را از کنترل مدافعان این شهر خارج کند.

  به گزارش منابع فعالان سوری تاکنون بیش از 553 تن از نیروهای داعش در اثر حملات هوایی نیروهای ائتلاف کشته شدند

  تبلیغات