.
.
.

تحریم های بین المللی علیه رئیس جمهور پیشین و حوثی های یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه در نیویورک روز پنج شنبه 23 اکتبر گزارش داد که شورای امنیت، طی روزهای آینده، تحریم هایی بین المللی علیه سه تن از چهرهای شناخته شده یمن تصویب خواهد کرد.این سه متهم هستند که در روند سیاسی یمن اخلال ایجاد می کنند.

بر اساس منابع دیپلماتیک، تحریمهای بین المللی شورای امنیت، علیه علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن اجرا می شود. همچنین نام عبدالمالک الحوثی رهبر گروه حوثی ها ذکر شده است.

برخی منابع یمنی به مدارکی دست یافته اند که نشان می دهد صالح با گروه حوثی ها همکاری کرده است.

تحریم های احتمالی بین المللی، علیه حوثی ها و رئیس جمهور سابق یمن، «شدید» توصیف شده و منابع مالی آنها را در سراسر جهان هدف قرار خواهد داد.

برخی منابع می گویند که هواداران صالح، خود را در میان معترضان مخالف حوثی ها جا داده و با برافراشتن پرچم القاعده به دنبال آن هستند تا نشان دهند، مخالفان حوثی ها از طرفداران گروه ترویستی القاعده هستند.

همچین برخی منابع سیاسی در یمن فاش کردند که صالح به طرفداران خود در نیروهای مسلح این کشور دستور داده که در برابر حوثی ها مقاومت نکنند و به هنگام حمله حوثی ها به شهرها سلاح و پادگانها نظامی را به آنها تحویل دهند .

در همین حال برخی منابع روز گذشته گزارش دادند که شماری از هواداران علی عبدالله صالح در گارد ریاست جمهوری یمن با به تن کردن لباس حوثی ها شعارهای علیه دولت این کشور سر داده و نیروهای امنیتی را هدف قرار داده اند.

این گزارش می افزاید که شمار هواداران صالح در گارد ریاست جمهوری یمن به هفت هزار نفر می رسد.