.
.
.

آمریکا: یک محموله از سلاح های پرتاب شده به کوبانی به دست داعش افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون روز پنجشنبه، 23-10-2014 اعتراف کرد که یک محموله از سلاح های پرتاب شده به مدافعان کوبانی به دست داعش افتاده است.

پنتاگون در بیانیه خود گفته است که دو بسته سلاح از 28 بسته شامل سلاح، مهمات و تجهیزات پزشکی که روز دوشنبه توسط هواپیماهای آمریکایی با چتر برای مدافعان شهر کوبانی پرتاب شد به اشتباه به دست گروه "داعش" افتاده است.

سرهنگ استیون وارن، سخنگوی پنتاگون گفت: " البته یکی از این دو بسته قبل از اینکه به دست داعش برسد توسط یکی از جنگنده های ما نابود شد. اما دومین بسته احتمالا به اشتباه دست دشمنان ما افتاد".

وی افزود:" پرتاب سلاح از طریق هوایی به کوبانی کار بسیار پیچیده وغیر عادی است چون گاهی بر اثر شرایط جوی مانند وزش باد مسیر چترها به مکان های دور از اهداف تغییر داده می شود".

سخنگوی پنتاگون گفت: "رسیدن یک بسته سلاح به دست داعش، هیچگونه تغییری در معادله نظامی به نفع آنها ایجاد نمی کند".

گفتنی است که ارتش آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد، اسلحه، مهمات و لوازم پزشکی در اختیار کردهایی که از شهر کوبانی سوریه در برابر گروه دولت اسلامی "داعش" دفاع می‌کنند، قرار داده است. این کمک های انسانی و تسلیحاتی از طریق هوایی روی شهر انداخته شد.

گروه داعش روز سه شنبه با انتشار یک فیلم ویدیویی مدعی شد که یکی از محموله های بزرگ اسلحه و مهماتی که با هواپیماهای سی 130 آمریکایی پرتاب شده بود، به دست یکی از واحدهای این گروه افتاده است.

در این فیلم ویدیویی یک عضو داعش که نقاب بر صورت داشت، در حالی که سلاح خود را نشان می داد، گفت که "این سلاح را آمریکا برای کافران ارسال کرده است."

بیشترین بازدید موضوعات مهم