.
.
.

ارتش عراق بخش هایی از اطراف شهر تکریت را بازپس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش عراق پس از نبردی سنگین با شبه ‌نظامیان "داعش " بخش هایی از اطراف شهر تکریت در شمال این کشور را بازپس گرفتند

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع نظامی عراق، نیروهای این کشور هم اکنون به طرف شهر "بیجی در حال پیشروی هستند.

همزمان با آمادگی نیروهای عراقی برای حمله به "بیجی" گروه مهندسی ارتش این کشور، اقدام به پاکسازی مناطق مین گذاری شده توسط گروه های تندرو در اطراف این شهر کرده است.

در همین حال جنگنده های ائتلاف به رهبری آمریکا، مواضع داعش را در نزدیکی شهر بیجی به شدت بمباران کردند.

در استان انبار نیز نیروهای مشترک متشکل از ارتش عراق و قبایل توانستند مناطقی در اطراف مرکز این استان و همچنین در سمت شمال و غرب رمادی پیشروی کنند.

به گفته منابع ارتش عراق نیروهای داعش روز گذشته دو بار به منطقه "التامیم" حمله کردند اما با تحمل خسارت های سنگین از نیروهای عشایر و ارتش مجبور به عقب نشینی شدند.

تلاش‌ها برای بازپسگیری تکریت که شبه ‌نظامیان داعش در تاریخ 12 ژوئن آن را تصرف کردند، از دو هفته پیش آغاز شده است .

ارتش عراق اعلام کرد نیروهای مشترک طی عملیاتی مناطق "البوذياب"، "الشرطة" و "شارع عشرين" را در منطقه الرمادی از کنترل داعش درآوردند.

در همین حال فالح العیساوی معاون رئیس هیئت مدیره استان انبار تاکید کرده که شبه نظامیان داعش از سمت شمال به شهرستان رمادی حمله کردند اما با مقاومت سخت نیروهای قبایل و ارتش عراق مواجه شده و مجبور به عقب نشینی شدند.

به گزارش رسانه‌های عراقی، نیروهای دولتی عراق با کمک عشایر در حال انجام عملیات پاکسازی برای بیرون راندن داعش از مناطق اطراف تکریت و رمادی هستند.

بحران عراق پس از آن شدت یافت که شبه‌ نظامیان داعش دهم ژوئن شهر موصل و پس از آن شهر تکریت را تصرف کردند.

این گروه "خلافت اسلامی" خود را در مناطقی که در عراق به تصرف درآورده اعلام نموده است.