.
.
.

قبایل "إب" در کمینى مانع رسیدن سلاح به حوثی ها در اين شهر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه در یمن روز شنبه 18 اکتبر گزارش داد که افراد مسلح قبایل، با قرار دادن کمینی در مسیر ارسال کمک های نظامی به شورشیان حوثی، مانع از رسیدن سلاح به این گروه در شهر إب شدند.

بر اساس این گزارش کاروانی که در منطقه «یریم» در مرکز یمن مورد هدف افراد قبایل قرار گرفت، اسلحه مورد نیاز حوثی ها را از شهر ذمار به إب ارسال می کرد.

منابع پزشکی در بیمارستان «یریم» که در 60 کیلومتری شمال شهر إب قرار دارد، گزارش دادند که پی این درگیری که با کاروان حوثی ها اتفاق افتاد، دو نفر از قبایل جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارش منابع پزشکی، همچنین شماری از شورشیان حوثی از جمله ابوجعفر یکی از رهبران شبه نظامی این گروه کشته شدند. قربانیان حوثی به بیمارستانی در ذمار که در کنترل این گروه می باشد، انتقال یافته اند.

بر اساس توافقی که با میانجیگری استاندار إب به امضای طرف های درگیر رسید، شبه نظامیان حوثی امروز شنبه شهر إب را تخلیه خواهند کرد و برای حفظ امنیت شهر جای خود را به ارتش و نیروهای امنیتی خواهند داد.

در همین حال "رادع" یکی دیگر از شهرهای یمن نیز شاهد درگیری شدید میان گروه «انصار الشریعه» وابسته به القاعده و حوثی ها بود. این درگیری هنوز هم ادامه دارد.

بر اساس منابع محلی القاعده روز گذشته دو عملیات انتحاری علیه دو تجمع حوثی ها انجام داده است که در پی آن شماری از این گروه کشته یا زخمی شده اند.

این در حالی است که همه در انتظار واکنش حوثی ها به تهدید جوانان جنگجوی "باب المندب" هستند. این شهر از روز چهارشنبه گذشته به دست شورشیان حوثی افتاد اما گروهی موسوم به «جنبش تهامی ها» که از جنگجویان جوان این شهر تشکیل شده، به حوثی ها 24 ساعت فرصت داده تا "باب المندب" را تخلیه کنند در غیر اینصورت علیه آنها وارد جنگ خواهند شد.