.
.
.

حملات هوایی ائتلاف مانع پیشروی داعش در کوبانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی رغم تشدید حملات هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی علیه مواضع تندروهای "داعش"، جنگ شدیدی میان پیشمرگه های کُرد و این گروه در مناطق مختلف شهر کوبانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش العربیه، دیدبان حقوق بشر سوریه، روز جمعه 17-10-2014 اعلام کرد، حملات هوایی ائتلاف و هجوم پیشمرگه های کُرد، داعش را مجبور به عقب نشینی از مناطقی در شهر عین عرب (کوبانی) کرد.

طبق این گزارش در جنگ و گریز میان دو طرف که از چند هفته پیش آغاز شده، شامگاه پنجشنبه پیشمرگه های کُرد با کنترل برخی از مواضع داعش در کوبانی، پیشروی های قابل ملاحظه ای در تثبیت مواضع خود در این شهر داشته اند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، پیشمرگه های کُرد خیابان اصلی در منطقه غربی نزدیک به ساختمان مرکز امنیتی شهر را به کنترل خود درآورند. این در حالی است که درگیری های شدیدی میان نیروهای کُرد و داعش در جنوب غربی، "سوق الهال" وغرب منطقه امنیتی هنوز ادامه دارد. داعش طی 24 ساعت گذشته دروازه های شهر و کوی گمرگ در منطقه شمالی را با اسلحه سنگین مورد هدف قرار داد.

در همین حال منابع مطلع از داخل شهر کوبانی گزارش دادند که نیروهای کُرد همچنین مناطق "کانی" و "عربان" در جنوب و شرق این شهر را به کنترل خود درآوردند.

درگیری در کوبانی تاکنون بیش از 700 کشته بر جای گذاشته که 400 تن از آنها اعضای "داعش" و بقیه از پیشمرگه های کُرد هستند.

دو هفته پیش شبه نظامیان وابسته به ''داعش '' به بخش‌های شرقی شهر عین عرب در نزدیکی مرز ترکیه که در کُردی کوبانی نام دارد وارد شدند. اما با مقاومت سخت مدافعان کُرد این شهر مواجه شدند به طوری که جنگ خیابانی شدید برای دفاع از این شهر همچنان ادامه دارد.

دولت اسلامی''داعش" که یک گروه تندرو اسلامی است، در پی تسخیر شهر کُردنشین کوبانی است تا بتواند تسلط‌ خود بر سراسر شمال عراق و سوریه را کامل کند.