.
.
.

دو دختر داعشی، پس از حامله شدن، می خواهند به اتریش برگردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دختر اتریشی که برای پیوستن به داعش از منزل فرار کرده بود، اکنون که حامله شده می گوید: "اشتباه کردم".

به گزارش روزنامه بریتانیای دیلی میل، "سامرا کیسینوویچ" و دوستش "سابینا سلیموویچ" دو دختر اتریشی که برای پیوستن به جهادگران داعش از منزل فرار کرده بودند، کم کم پشیمان شده و از تصمیم خود برای بازگشت به نزد خانواده در وین می گویند.

یکی از مقامات امنیتی اتریش به رسانه‌های این کشور گفت: "آنها در تلاشند که با خانواده‌هایشان ارتباط برقرار کنند و حتی یکی از آنان برای بازگشت اعلام آمادگی کرده است".

این دو دختر حدود ماه آوریل سال جاری به قصد پیوستن به داعش با هم از منزل فرار کردند. هنگام فرار اطلاعات زیادی از آنها در دست نبود، جز اینکه یکی از آن‌ها 15 ساله و دیگری 17 ساله بوده است. بعدها مشخص شد که به محض ورود به سوریه هر کدام از آنها با یک جهادگر چچنی تبار ازدواج کرده و و هر دو حامله شده اند.

سامرا کیسینوویچ و دوستش سابینا سلیموویچ که پدر و مادرشان از مهاجران بوسنیایی هستند در اتریش بزرگ شده اند.

آنان هنگامی که می ‌خواستند از خانه فرار کنند برای پدر و مادرشان یادداشتی به این مضمون گذاشتند: "در جستجوی ما نباشید، ما می‌خواهیم خود را وقف خدا کنیم و در راه او بمیریم".

پس از عزیمت این دو دختر اتریشی به مواضع داعش، فضای مجازی پر شد از عکس‌های دو دختری که نقاب زده‌ و کلاشینکف در دست داشتند.

یک مقام امنیتی اتریش در گفتگو با روزنامه تایمز اظهار داشت: "واضح است کسی غیر از سامرا و سابینا، صفحه شخصی فیسبوک ‌شان را به قصد استفاده تبلیغاتی از آنها به روز می‌کند".


به گزارش روزنامه اتریشی اوستریچ، هم اکنون هر دوی آنها در شهر الرقه واقع در شمال سوریه که تحت کنترل داعش است، زندگی می کنند و سامرا با توجه به "هولناک تر شدن اوضاع سوریه" خواهان بازگشت به خانه اش است.

این روزنامه با توجه به ارتباط نزدیکش به سرویس‌های امنیتی و همچنین خانواده این دو دختر اتریشی نوشت: "هر لحظه امکان مرگ این دخترها وجود دارد".

پس از انتشار عکس های زیادی از این دو در شبکه های اجتماعی ، آنها شهرت جهانی پیدا کردند.

کارل هاینر سخنگوی وزارت کشور اتریش گفت: "شاید تصمیم این دختران به بازگشت به اتریش دیر شده باشد، زیرا براساس قوانین کشور، وقتی کسی یک بار برای شرکت در جنگ های تروریستی، این کشور را ترک کرد، برگشت آنها غیرممکن می شود".

کارل هاینر افزود: "ماه گذشته خبری دریافت کردیم که یکی از این دختران کشته شده، اما تایید نشد".

اعتقاد بر این است که 130 شهروند اتریشی که نیمی از آنها قفقازی تبار با اقامت معتبر اتریشی هستند در جنگ سوریه شرکت دارند.