فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پیوستن 3 سرباز لبنانی به جبهه "النصره"

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خبرگزاری ملی رسانه ای لبنان روز شنبه 11-10-2014 اعلام کرد، عبدالله شحاده سرباز لبنانی از اهالی شهرک "مشحه عکار" واقع در شمال این کشور شامگاه جمعه از ارتش فرار کرده و به جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه پیوست.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، جدا شدن عبدالله شحاذه والتحاق او به جبهه النصره در مدتی کمتر از 24 ساعت پس از فرار از محمد عنتر یکی دیگر از سربازان ارتش لبنان و پیوستن او به این گروه تندرو صورت می گیرد.

  در همین حال شهردار شهرک مشحه عکار در بیانیه ای با تایید این خبر گفت:"آنچه عبدالله شحاذه انجام داده است یک رفتار شخصی و به خانواده وی ربطی ندارد. آنچه ما در باره او و خانواده اش می دانیم آنها آدم های محترم و وطن پرست هستند. او خوش رفتاری در ارتش و در میان اهالی شهرک معروف است. وی تا قبل از این حادثه هیچگونه رفتار غیر طبیعی نداشته است، به همین دلیل همه از شنیدن این خبر شگفت زده شدند."

  در بیانیه شهردار آمده است :"شایعه و دروغ پراکنی برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر اینکه ارتش به شهرک مشحه حمله کرده و با مردم آن منطقه درگیر شده، صحت ندارد. این شایعه پراکنی با هدف بدنام کردن مردم این شهرک و تشویق آنها به نزاع و فتنه فرقه ای صورت می گیرد.

  محمد عنتر سربازی که روز گذشته از ارتش جدا شد، حزب الله لبنان را به کشتن نظامیان این کشور که در ماه ژوئن سال گذشته در منطقه عبرا در صیدا، اتفاق افتاد، متهم کرد.

  وی افزود: "حزب الله پس از قتل نظامیان ارتش لبنان گروه سنی به رهبری احمد الاسیر، را به کشتن آنها متهم کرد تا ارتش را با سنی ها درگیر سازد".

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران