فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • موافقت ترکیه با آموزش نظامی مخالفان سوری

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به دنبال گفت و گوی دو روزه واشینگتن و آنکارا در باره اوضاع سوریه، وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که ترکیه با پشتیبانی، آموزش و مجهز کردن مخالفان "میانه‌ رو سوری" موافقت کرده است.

  به گزارش تلویزیون العربیه، ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد، ترکیه با حمایت از تلاش‌ها برای آموزش دادن و مجهز کردن مخالفان میانه ‌رو سوری موافقت کرده است و گروهی از وزارت دفاع آمریکا هفته آینده به آنکارا خواهد رفت تا طرح آموزش نظامی مخالفان اسد را عملا اجرا کند.

  هفته گذشته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته بود که که واشنگتن گروهی نظامی را هفته آینده به آنکارا اعزام می ‌کند تا در زمینه کمک آنکارا به مبارزه با گروههای تروریستی و آموزش نیروهای معتدل مخالف اسد مذاکراتی با ترکیه داشته باشد.

  پیشتر ایالات متحده آمریکا از موافقت و آمادگی کشور پادشاهی سعودی برای آموزش سوری های مخالف اسد در خاک خود، خبر داده بود.

  این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئيس جمهور ترکیه و احمد داوود اوغلو نخست وزیر روز جمعه به شدت بمباران مناطق از سوی بشار اسد را محکوم کرد و آن اقدامی "تروریستی و جنایتکارانه" و شبیه اقدامات داعش توصیف کردند.

  اردوغان در رابطه با عدم مداخله ترکیه در کوبانی گفت:"ما نمی توانیم سرنوشت پناهندگان سوری را به دست جنایتکاری همچون اسد که تروریسم دولتی را علیه مردم خود اعمال می کند رها کنیم".

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران