.
.
.

ویدیو... کشته شدن ده ها تن از نیروهای حزب الله و ارتش اسد در قلمون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مخالفان سوری روز جمعه 10-10-2014 ویدیویی از صحنه درگیری با نیروهای اسد و حزب الله لبنان در منطقه قلمون را در شبکه اجتماعی "یوتیوب" پخش کردند.

در این ویدیو قسمتی از عملیات ارتش آزاد سوریه و دیگر گردان مسلح مخالفان اسد علیه نیروهای اسد و حزب الله لبنان را نشان می دهد.

به گزارش العربیه، مخالفان سوری، روز گذشته طی حمله ای غافلگیرانه به نیروهای اسد و حزب الله لبنان در منطقه مرزی قلمون توانسته اند منطقه مرزی "ضهور المعبور" را به کنترل خود درآورند.

طبق این گزارش در حمله مخالفان سوری به قلمون ده ها تن از عناصر حزب الله لبنان کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

به گفته مخالفان در این عملیات مقادیر زیادی اسلحه سبک و دیگر مهمات به دست مخالفان سوری افتاده است.

این ویدیو صحنه ای از حمله گردان های "القصیر" وابسته به مخالفان سوری به حزب الله لبنان و نیروهای اسد در مناطق "قلمون و عسال الورد" را نشان می دهد که چگونه از خاکریزهای ارتش اسد و حزب الله عبور کرده و پایگاه های آنها را زیر آتشباری خود قرار می دهند .

به گفته مخالفان سوری در این حمله چندین گردان از نیروهای مخالف از جمله گردان "صقور، الفتح، القصیر، جبهه الاصاله و گردان 77 ارتش آزاد سوریه شرکت کرده بودند.

شاهدان عینی می گویند پس از گلوله باران یکی از انبارهای ذخیره مهمات ارتش اسد توسط مخالفان در قلمون، دود سیاه غلیظی در آسمان آن منطقه مشاهده شد. به گفته منابع مخالفان احتمالا این دود ناشی از اشتعال یکی از ذخائر مهمات بوده است.