.
.
.

طالبان پاکستان خبر بیعت خود با داعش را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان پاکستان، بیعت خود را با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را تکذیب کرد. این در حالی است که رسانه‌ها گزارش داده بودند طالبان پاکستان در پیامی که به مناسبت عید قربان منتشر کرده بود، با داعش اعلام بیعت کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طالبان پاکستان تاکید کرده است که پیامش، برای اعلام حمایت از تحرکات «شبه نظامیان اسلامگرا» در سوریه بود.

فضل الله خراسانی امیر گروه طالبان پاکستان، در پیامی که به مناسبت عید قربان صادر کرده بود، بر ضرورت برپایی کشور خلافت اسلامی تاکید و با دموکراسی و سکولاریسم اعلام مخالفت کرده بود. او همچنین به شدت از دولت پاکستان انتقاد و تاکید کرده بود که گروهش «دشمن پاکستان نیست بلکه دشمن نظام طاغوتی کافر است.»

خراسانی سپس خطاب به «برادران مجاهد در عراق و شام» گفته بود: «شما برادران ما هستید، به شما و فتوحاتتان علیه دشمنان افتخار می‌کنیم، ما در آسودگی‌ها و دشواری‌ها، همراه شما هستیم. به شما صبر و استقامت در این روزهای سخت توصیه می‌کنیم. صفوف خود را متحد کنیم به ویژه امروز که دشمن در برابر شما متحد شده است. اختلاف‌هایتان را فراموش کنید و در برابر اتحاد جهانی کفر مقاومت کنید.»

رسانه‌ها، این پیام را نشان از پایان ائتلاف سنتی طالبان پاکستان با طالبان افغانستان و سازمان القاعده و نزدیکی به گروه داعش دانستند. اما حساب‌های کاربری نزدیک گروه‌های تندرو به نقل از شهید‌الله شهید سخنگوی گروه طالبان پاکستان نوشتند که این گروه، به ائتلاف‌های خود پایان نداده، همچنان به بیعت خود با رهبر خود ملا عمر پایبند است و منظور از پیام، یک گروه خاص نبود بلکه منظور همه گروه‌های جهادی بود.»