.
.
.

ادامه درگیری ها در عین عرب و هشدارها در مورد خطر کشتار جمعی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش روز سه شنبه 7-10-2014 دیده بان حقوق بشر سوریه نبردها بین نیروهای کرد مدافع عین عرب (کوبانی) و نیروهای مهاجم داعش در جنوب و غرب این شهر نزدیک مرز سوریه ادامه دارد. روز گذشته نیروهای داعش سه ناحیه مسکونی شهر عین عرب را به کنترل خود در آوردند و ترکیه نیز نیروهای خود در مرز دو کشور را به حال آماده باش در آورد.

عصر روز دوشنبه 6-10-2014 اعضای گروه دولت اسلامی داعش پس از نبردی طولانی با کردهای شهر کوبانی، توانستند سه منطقه در شرق این شهر را تصاحب کنند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌ گوید اعضای داعش پس از نبردهای خیابانی با اعضای "گروه حمایت از خلق کرد" که نیرویی انسانی و تسلیحات بسیار اندکی داشتند، توانستند سه منطقه شامل منطقه صنعتی، منطقه مقتل‌الجدیده و کانی عربان در شرق شهر کوبانی را اشغال کنند. عین عرب که کردها به آن کوبانی می گویند، سومین شهر بزرگ کرد نشین سوریه است.


به گزارش شاهدان عینی و دیده بان حقوق بشر سوریه نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در طول شب گذشته به مواضع داعش در شرق این شهر چندین حمله هوایی انجام داده است.

سخنگوی کردهای کوبانی به خبرگزاری فرانسه گفته است که جنگجویان کرد از تمامی غیرنظامیان خواسته‌ اند کوبانی را ترک کنند و نزدیک به دو هزار تن روز دوشنبه از کوبانی خارج شده اند.


به گزارش دیده بان حقوق بشر کردها با کمترین امکانات تجهیزاتی در مقابل داعش مسلح به تانک و توپخانه قرار گرفته اند.

کردها بیم آن دارند در صورت سقوط کوبانی به دست داعش، این گروه دست به کشتار جمعی بزند.

فعالان کرد ساکن عین عرب از حملات انتحاری توسط داعش در شبکه های اجتماعی خبر دادند.

شهر کوبانی سه هفته تحت محاصره سنگین نیروهای داعش بود و یکی از نقاط استرتژیک است که در یک کیلومتری مرز ترکیه و سوریه قرار دارد.

ترکیه روز دوشنبه به نیروهای خود مستقر در امتداد مرز این کشور با سوریه آماده باش کامل داد.