.
.
.

پیشمرگه های کرد مانع تصرف یک تپه استراتژیک توسط داعش شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش ها حاکی از ادمه نبردهای شديد میان گروه داعش و نیروهای کرد در نزدیکی شهر عین العرب (کوبانی) است. که در فاصله یک کیلومتری مرز سوریه با ترکیه قرار دارد. پیش از این گزارش شده بود که نيروهای داعش بخشی از يک تپه استراتژيک مشرف به اين شهر را تصرف کرده اند، اما نیروهای کرد موفق شدند این حمله را دفع کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نيروهای کرد مدافع شهر عین عرب می گويند، نيروهای داعش توانستند اواخر شب شنبه بخشی از اين تپه استراتژيک را تصرف کنند ولی به دليل حملات هوايی نيروهای ائتلاف پيشروی آنها کند شده است.

همین خبرگزاری به نقل از یک مقام کرد سوریه گزارش داد که نيروهای داعش (دولت اسلامی) به يک کيلومتری شهر عین عرب رسيده اند و حملات هوايی نيروهای ائتلاف برای متوقف کردن نيروهای داعش کافی نيست.

سامی عبدالرحمن، رييس ديده بان حقوق بشر سوريه که مقرش در لندن است و حوادث این کشور را از نزدیک رصد می کند، به خبرگزاری فرانسه گفته است، نيروهای داعش در درگيری‌های سنگين بامداد يکشنبه توانسته اند کنترل بخش جنوبی تپه "مشته النور" را بدست گيرند. از سوی دیگر خبرگزاری‌های رويترز و آسوشيتدپرس به نقل از شاهدان محلی گزارش داده‌اند که کنترل بخش شمالی اين تپه همچنان در اختيار کردها و انقلابیون سوری مخالف داعشاست.

داعش تهاجم گسترده خود برای تصرف عین عرب و همچنين تسلط بر مرز طولانی سوريه با ترکيه و عراق را از 16 سپتامبر شروع کرده است. در نتیجه اين حملات، تاکنون بيش از 200 هزار تن از اهالی شهر عین عرب و ده ها روستای کردنشين اطراف آن به ترکيه پناه برده اند.

گروه داعش پس تصرف موصل و تعداد ديگری از شهرهای عراق نام خود را از "دولت اسلامی عراق و شام"، داعش، به "دولت اسلامی" تغيير داد.

سامی عبدالرحمان، مسئول ديده بان حقوق بشر سوريه ، می گويد، از زمان آغاز حمله گروه "دولت اسلامی "به عین عرب صدها نفر از دو طرف کشته شده اند.

برای شکستن محاصره شهر عین عرب ، روز یکشنبه 5-10-2014 برای اولین بار یک جنگجوی زن کرد با حمله به یک محل تجمع نیروهای داعش و پس از درگیر شدن با آنها خود را وسط این تجمع منفجر کرد که در اثر آن شماری از اعضای گروه داعش کشته شدند.