.
.
.

قابلیت استتار سریع نیروهای داعش برای فرار از بمبارانهای هوایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیوید جانسون، وزیر دفاع استرالیا روز دوشنبه 6 اکتبر گفت که نیروهای داعش در عراق برای فرار از بمبارانهای هوایی بسرعت خود را در شهرها مخفی می کنند.

جانسون این موضوع را روز دوشنبه هنگام تایید خاتمه دو پرواز هواپیماهای جنگنده این کشور برفراز شمال عراق عنوان کرد. این دو پرواز جنگنده های نیروی هوایی استرالیا بدون شلیک گلوله ای به پایان رسید.

جانسون گفت که جنگنده های نیروی هوایی استرالیا آماده عملیات و در انتظار مشخص شدن اهداف خود خواهند ماند. این در حالی است که تعداد زیادی از جنگنده های نیروهای ائتلاف در حملات هوایی برفراز عراق شرکت دارند.

او به شبکه خبری ای.بی.سی گفت: "ما آماده پرواز، انجام عملیات و در صورت نیاز کمک به نیروهای امنیتی عراق هستیم. اما بعضی مواقع کمکی از ما خواسته نمی شود."

جانسون یادآورد شد که نیروهای داعش خود را با حملات هوایی تطبیق می دهند، و به همین دلیل ممکن است اهداف کمتری برای حملات هوایی وجود داشته باشد.

او افزود: "کاملا روشن است که نیروهای داعش بسرعت خود را با شرایط جدید تطیبق می دهند، و در فضاهای باز ظاهر نمی شوند تا نیروهای امنیتی عراق آنها را تشخیص داده و فرمان حمله هوایی را بدهند. مخفی شدن این نیروها در شهرکها و روستاها کار را مشکل می کند. نیروهای امنیتی عراقی باید وارد این شهرکها شوند و این نیروها را از میان ببرند."