.
.
.

معاون اوباما این بار از امارات عذرخواهی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:


جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا، طی تماسی تلفنی با شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی از کشور امارات به خاطر اظهاراتی که در آن کشورهای عربی و ترکیه را متهم به حمایت از تروریست ها در سوریه کرده بود، رسما عذرخواهی کرد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا، در این تماس تلفنی با شیخ محمد تاکید کرد اظهارات من به معنی آن نبوده است که امارات از گروه ها و سازمان های تروریستی حمایت و یا تسهیلاتی برای آنها بوجود آورده است .

دولت امارات متحده عربی روز شنبه، 4-10-2014 در واکنش به اظهارات جوبایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا، که در آن گفته بود برخی کشورهای هم پیمان ایالات متحده به گروه های تندرو مانند داعش و النصره کمک می کنند، اعتراض کرده و خواستار توضیحات بیشتری در این مورد شده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات "وام" انور بن محمد قرقاش مسئول امور سیاست خارجی امارات گفت :" با توجه به نقش امارات متحده عربی در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم، ما از شنیدن چنین اظهاراتی که در واقع بسیار دور از واقعیت است، ابراز شگفتی و تعجب کرده ایم ".

شاین ذکر است که در همین رابطه جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز عذرخواهی کرده بود.