.
.
.

حوثی ها به سمت مناطق نفتی و گازی یمن پیشروی می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان یمنی روز پنج شنبه ۲ اکتوبر گزارش دادند که شبه نظامیان گروه حوثی به سمت مأرب، از مراکز نفتی، گازی و تولید برق یمن، در حرکت هستند.

بر اساس این گزارش ، پیش از این در سایت های نزدیک به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن گزارش هایی مبنی بر حرکت گروه حوثی به سمت باب المندب منتشر شده بود، اما بعدا این گزارش ها تکذیب و گفته شد که این گروه جهت کنترل مراکز نفت و گاز به سمت مأرب پیشروی می کنند.

برخی منابع می گویند که انتشار گزارش هایی درباره پیشروی حوثی ها به سمت غرب از سوی برخی منابع نزدیک به این گروه جهت گمراه کردن مردم و مقامات دولتی یمن صورت می گیرد تا حوثی ها به راحتی به سمت مناطقی در شرق یمن روانه شوند.

دو کانال تلویزیونی العربیه و الحدث اولین رسانه هایی بودند که طی روزهای گذشته از پیشروی حوثی ها به سمت شهر الحدیده خبررسانی کردند.

برخی تحلیگران متخصص در امور یمن در گفت و گو با العربیه ، اظهار داشتند که حوثی ها در یک بازی تاکتیکی افراد مسلح خود را به این سمت می برند اما هدف اصلی آنها شهر مأرب است ، جایی که مراکز نفت ، گاز و برق این کشور قرار دارد.

بر اساس این گزارش ، حوثی ها در پی کنترل مارب هستند تا دو هدف خود را تحقق بخشند . نخست اینکه منابع نیرو را در دست بگیرند تا در مذاکرات از آنها استفاده کنند و دوم اینکه قبایل در مارب ، الجوف و البیضا را به زانو درآورده و قدرت مقاومت را از آنها سلب کنند.