.
.
.

ویدیو… بازداشت رهبر گروه جذب عضو برای داعش در مراکش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همانگی امنیتی میان اسپانیا و مراکش، به بازداشت تنی چند از يک گروه عضوگیری برای داعش از جمله محمد سعید محمد رهبر این گروه در مراکش شد. این گروه نام «ناظور » به خود اطلاق می کرده است.

به گزارش رسانه های اسپانیایی سعید محمد یک اسپانیایی مراکشی تبار است که برای جذب جوانان جهت عضو شدن در گروه داعش به چند کشور از جمله مالی سفر کرده است.

بر اساس این گزارش وی در برخی گروههای تندرو اسلامگرا فعالیت می کرد و موفق شده چند جوان مسلمان را به سفر به سوریه و عراق، جهت همراهی با گروه داعش متقاعد کند.

محمد سعید از تجربه یک سرباز اسپانیایی مراکشی تبار استفاده کرده و در شهر مراکشی اسپانیایی «ملیله» به فراگیری چونگی بکارگیری سلاح و مواد منفجره پرداخته است.

روزنامه های اسپانیا، روز شنبه ۲۷ سپتامبر ویدیویی از دستگیری محمد سعید محمد رهبر گروه الناظور را بر روی سایت های خود پخش کرده اند.

این فیلم ویدیویی نشان می دهد که محمد سعید ، توسط افراد مسلح نقاب دار که احتمالا از نیرهای امنیتی مراکش بودند ، دستگیر شده است.

برخی تحلیگران بر این باورند به دلیل شمار زیاد مراکشی ها در گروه داعش ، این گروه تروریستی به تهدیدی واقعی برای مراکش تبدیل شده است.