.
.
.

هیگل: بیش 200 حمله هوایی علیه داعش در عراق انجام گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده آمریکا روز شنبه 27-9-2014 اعلام کرد، این کشور با همکاری متحدانش تاکنون بیش از 240 حمله هوایی علیه "داعش" در عراق و سوریه انجام داده است.

واشینگتن اعلام کرده که به زودی کشورهای بلژیک، دانمارک، هلند و انگلستان به ائتلاف بین المللی علیه داعش خواهند پیوست.

به گزارش العربیه، چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور، گفت: "دانمارک، بلژیک و هلند، برای پیوستن به ائتلاف بین المللی علیه داعش توافق کرده اند".

وی افزود:" وزیر دفاع بریتانیا به من خبر داد با 524 رای موافق در برابر 43 رای مخالف، برای شرکت در عملیات هوایی علیه داعش در عراق موافقت کرده است.

هیگل گفت: "ما با فرانسه تاکنون بیش از200 پرواز علیه داعش در عراق، و 43 حمله هوایی با کشورهای عربی علیه این گروه در سوریه انجام دادیم".

وزیر دفاع آمریکا گفت: "هزینه هر حمله هوایی بین 7- تا 10 ملیون دلار برآورد شده است. این هزینه از صندوق بودجه "عملیات اضطراری" خارج از کشور تامین می شود. البته ما بودجه از کنگره درخواست بودجه بیشتری کردیم ".

در همین حال ژنرال دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در باره زمان بازپسگیری شهر موصل از داعش، گفت مسئله بازپسگیری موصل و راه حل عملی آن در دست دولت عراق است و آنها هستند که حمله زمینی را باید شروع کنند نه ما".