.
.
.

موج جدیدی از حملات هوایی آمریکا علیه مواضع داعش در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام رسمی در وزارت د فاع آمریکا (پنتاگون) شامگاه جمعه 27-9-2014 اعلام کرد، جنگنده های ائتلاف به رهبری ایالات متحده، موج جدیدی از حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه را آغاز کردند.

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش نشود، اظهارداشت که عملیات هوایی علیه داعش در سوریه به صورت مستمر ادامه دارد. این مقام مسئول اما در باره جزئیات این حملات هوایی یا اهدافی و مواضعی که مورد هدف جنگنده های آمریکایی قرار گرفت، اطلاعات بیشتری ارائه نداد.

وی تاکید کرد که عملیات هوایی و بمباران مواضع داعش در سوریه، از این به بعد به صورت مستمر و پی در گی خواهد بود.

روز پنجشنبه هواپیماهای شناسایی متعلق به نیروهای ائتلاف بین المللی بر فراز آسمان شهرهای مختلف سوریه به ویژه شهرستان الرقه که تحت کنترل داعش است ، پرواز کردند. گفته می شود که این پروازها برای شناسایی دقیق مواضع گروه های تندرو در سوریه صورت می گیرد.

روز جمعه مواضع داعش در حومه شهر الشدادی و روستاهای نزدیک حسکه نیز به وسیله جنگنده های ائتلاف بین المللی بمباران شدند.

همچنین تاسیسات نفتی "التنک" در شرق دیر الزور که تحت کنترل این گروه تندرو قرار دارد، توسط جنگنده های آمریکایی بمباران شد.

جنگنده های ائتلاف علاوه بر بمباران مقر های داعش، مواضع گروه های تندرو دیگری را نیز در اطراف چاه های نفتی "الحسیان" در مناطق روستایی البو کمال در استان دیرالزور، هدف حملات خود قرار دادند.

در حملات هوایی علیه داعش و النصره در سوریه علاوه بر جنگنده های ایالات متحده آمریکا، جنگنده های اردن، سعودی ، قطر، امارات و بحرین نیز شرکت دارند. گروه داعش در پاسخ به حملات هوایی ائتلاف، تهدید کرده که به آمریکا و متحدانش پاسخ خواهد داد.