.
.
.

داعش محاصره شهر عین عرب (کوبانی) را تشدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهدان عینی می‌گویند که شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، جمعه ۲۶ سپتامبر، محاصره شهر عین عرب (کوبانی) را در سوریه تشدید کردند، با شبه نظامیان کرد موجود در منطقه درگیر شدند و دستکم دو گلوله خمپاره به سمت ترکیه شلیک کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صدها تن از تظاهر کنندگان غیر مسلح کردستان ترکیه، برای همبستگی با کردهای سوریه، از موانع مرزی عبور کرده و به سمت عین عرب (کوبانی) حرکت کردند؛ حرکتی که به نظر می‌رسد برای کمک در دفاع از این شهر باشد.

گروه داعش از حدود یک هفته پیش، دور تازه حملات خود را به شهر عین عرب (کوبانی) آغاز کرده و این شهر را از سه طرف محاصره کرد. بیش از ۱۴۰هزار تن از ساکنان شهر و روستاهای اطراف آن از روز جمعه گذشته، به سمت ترکیه فرار کردند.

حملات هوایی ائتلاف بین‌الملل به سرکردگی آمریکا، مواضع شبه نظامیان داعش را در مناطق دیگری از سوریه، هدف قرار گرفت. برخی مسئولان نظامی کُرد می‌گویند که این حملات، اوضاع را در عین عرب (کوبانی) خطرناک‌تر کرده چرا که شبه نظامیان تندرو، به سمت این شهر حرکت کردند.

خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که شبه نظامیان داعش، جمعه تپه‌ای را تصرف کردند که شبه نظامیان کُرد از آن، تندروها را مورد حمله قرار می‌دادند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داده است که شبه نظامیان داعش، روستایی را که حدود ۷۰ کیلومتر از عین عرب (کوبانی) فاصله دارد، تصرف کردند.

این در حالی است که روز پنجشنبه، شبه نظامیان کُرد موفق شده بودند پیشروی داعش را به سمت شهر عین عرب (کوبانی) از ناحیه جنوب، متوقف کنند.