.
.
.

بمباران مواضع داعش در رقه و دیر الزور توسط نیروهای ائتلاف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیئت هماهنگی انقلاب سوریه، روز جمعه 26-9-2014 اعلام کرد، جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا مواضع داعش در شهر رقه و دیر الزور را شدیدا بمباران کردند.

طبق این گزارش جنگنده های آمریکایی امروز نیز برای شناساسی مواضع داعش بر فراز شهر الرقه و دیر الزور در سوریه به پرواز درآمدند.

به گفته فعالان سوری، مواضع داعش در حومه شهر الشدادی و روستاهای نزدیک حسکه نیز به وسیله جنگنده های ائتلاف بین المللی بمباران شدند. همچنین تاسیسات نفتی "التنک" در شرق دیر الزور که تحت کنترل این گروه تندرو است، توسط جنگنده های آمریکایی بمباران شد.

جنگنده های ائتلاف علاوه بر بمباران مقر های داعش، مواضع گروه های تندرو دیگری را نیز در اطراف چاه های نفتی "الحسیان" در مناطق روستایی البو کمال در استان دیرالزور، هدف حملات خود قرار دادند.

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر سوریه پنجشنبه، در سومین روز حمله هوایی آمریکا و متحدانش به مواضع داعش و در شمال شرقی سوریه از کشته شدن 14 تن از عوامل این گروه تندرو خبر داد.

نیروی هوایی آمریکا و متحدانش، سه شنبه هفته گذشته حملات خود به مواضع داعش در خاک سوریه را آغاز کردند.

در نخستین حمله به داعش در سوریه بیش از بیست نقطه از جمله مواضع این گروه بمباران شد.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون گفته است که جنگنده های اردن، سعودی ، قطر، امارات و بحرین نیز در حملات هوایی به مواضع داعش و جبهه النصره در سوریه مشارکت دارند. داعش نیز در پاسخ تهدید کرده به حملات هوایی آمریکا و متحدانش پاسخ خواهد داد.