فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گروه داعش 49 گروگان ترکیه را آزاد کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه روز شنبه 20-9-2014 اعلام کرد، دستگاه اطلاعاتی ترکیه همه گروگان های این کشور که در ماه ژوئن سال جاری توسط داعش در شهر موصل شمال عراق بازداشت شده بودند، سالم و تندرست به خانواده هایشان باز گرداند.

  به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری رسمی ترکیه، داود اوغلو اظهار داشت، این 49 گروگان که در ماه ژوئن هنگام انجام وظیفه شان در کنسولگری ترکیه در شمال عراق توسط نیروهای داعش ربوده شدند، اکنون از مرز عراق گذشته و وارد شهر سانليورفا در ترکیه شدند.

  دیپلمات های ترکیه و خانواده هایشان و شماری از سربازان حفاظت امنیتی کنسولگری این کشور در عراق جز این گروگان ها بودند.

  نخست وزیر ترکیه گفت: " نیمه شب گذشته تماس های متعددی داشتیم تا اینکه بامداد ساعت 5 به وقت محلی برابر با 2 به وقت گرینیچ این گروگان ها وارد کشور شدند. ما این تحولات را در طول شب دنبال کردیم و سپس خبر رسیدن آنها را به اطلاع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور رساندیم .. این خبر برای ما بسیار خوشحال کننده بود".

  رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در بیانیه ای که روز شنبه از کانال تلویزیونی NTV پخش شد، اعلام کرد، آزادی گروگان های ترکیه از دست داعش در شمال عراق با سازماندهی دستگاه اطلاعاتی این کشور صورت گرفته است.

  مقامات ترکیه در باره جزئیات و چگونگی آزادی 49 گروگان و اینکه از طریق مذاکره مستقیم با داعش یا بوسیله طرف سومی صورت گرفت، اظهار نظری نکردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران