فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 18 تن از نیروهای داعش در شمال سوریه توسط پیشمرگه ها

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیدبان حقوق بشر سوریه روز شنبه 20-9-2014 اعلام کرد، حداقل 18 تن از نیروهای داعش در درگیری با پیشمرگه های کرد سوریه در شمال این کشور کشته شدند.

  این 18 داعشی که یکی از آنها چینی الاصل است در درگیری با پیشمرگه ها در نزدیکی شهرک عین العرب و درمنطقه کردنشین معروف به "کوبانی" کشته شدند.

  نیروهای داعش طی 48 ساعت گذشته با هجومی گسترده به اطراف شهر العین العرب یا منطقه کوبانی در شمال سوریه بیش از 40 روستای کردنشین را اشغال کردند.

  به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، با اشغال روستاهای اطراف کوبانی تعداد روستاهای کردنشین تحت کنترل داعش به 60 روستا رسیده است.

  رامی عبدالرحمان، رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه، به خبرگزاری فرانسه گفته است که طی 48 ساعت گذشته حدود 60 روستای کردنشین به کنترل نیروهای داعش درآمدند . وی افزود : "نیروهای پیشمرگه به تنهایی قادر به مقابله با هجوم گسترده داعش نیست لذا مجبور به عقب نشینی شدند.

  وی افزود: "متاسفانه سرنوشت 800 نفر از ساکنان این روستاها نامعلوم است".

  به دنبال حمله بی رحمانه داعش به روستاهای کردنشین دولت ترکیه روز جمعه مرز خود را به روی هزاران نفر از کردهای آواره سوری باز کرد. این آوارگان در اثر درگیری و جنگ در مناطق مسکونی شان و از ترس قتل عام به دست داعش خانه و کاشانه خود را رها کرده و به ترکیه پناه بردند.

  تبلیغات