فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عقب نشینی کُردها در سوریه از ۶۰ روستا در برابر پیشروی داعش

  منبع: دبی – العربیه.نت فارسی

  دیده بان حقوق بشر سوریه جمعه ۱۹ سپتامبر اعلام کرد که نیروهای مسلح کُرد سوریه در نبرد با شبه نظامیان گروه "دولت اسلامی" موسوم به داعش، از ۶۰ روستا در این کشور عقب نشینی کردند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، رامی عبدالرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شبه نظامیان داعش در حمله خود، از اسلحه سنگین از جمله توپحانه و تانک استفاده می‌کنند.

  یک مسئول کُرد در این باره گفته است که شمار روستاهای تصرف شده توسط داعش مشخص نیست. او افزود که شمار زیادی از روستاها به منطقه جنگ تبدیل شده‌اند و ساکنان حدود ۱۰۰ روستا برای حمایت از جانشان، به مناطق دیگر منتقل شدند.

  در روهای اخیر شبه نظامیان داعش حمله‌ای گسترده و سنگین به مناطق کُردهای سوریه آغاز کردند. پنجشنبه خبر تصرف ۲۱ روستا توسط داعش منتشر شده بود. به نظر می‌رسد شبه نظامیان این گروه تندرو که جلوی پیشروی‌شان در عراق گرفته شده است، اکنون در سوریه قلمرو خود را توسعه می‌دهند.

  داعش مناطق وسیعی در شمال عراق و سوریه را تصرف کرده و در این مناطق خلافت اسلامی اعلام کرده است. هواپیماهای نظامی آمریکا اقدام به بمباران محدود مواضع این گروه در عراق می‌کنند. باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از احتمال حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه نیز خبر داده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران