.
.
.

گروه "داعش" دیوید هینز گروگان بریتانیایی را اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه تروریستی "داعش" روز یکشنبه 14-9-2014 سر دیوید هینز گروگان 44 ساله بریتانیایی رابریده، و ویدیوی آنرا در یوتیوب منتشر کرد.

گروه "داعش" این اقدام را پاسخی به دخالت بریتانیا در آنچه که "ائتلاف شیطانی" علیه این گروه در عراق نامید، توصیف کرد.

گروه تروریستی "دولت خلافت اسلامی " گروگان بریتانیایی را به همان ترتیبی که پیشتر جیمز فولی و استیون ساتلوف گروگان های آمریکایی را سربریده بود، کشت.

در این ویدئو دیوید هینز طی پیامی کوتاه عملکرد دولت بریتانیا و شخص دیوید کامرون را مسئول اعدام خود می داند و سپس عضو نقاب دار داعش که صورت خود را مانند اعدام های قبلی پوشانده است، خطاب به دیوید کامرون می گوید : "ای کامرون این شهروند بریتانیایی، بها و تاوان وعده تو برای مسلح کردن پیشمرگه ها علیه داعش را می پردازد". و سپس مرد نقابدار داعش به شکل فجیعی اقدام به بریدن سر او می کند.

دیوید هینز 44 ساله، یک بریتانیایی اسکاتلندی تبار است که در مارس 2013، در سوریه توسط گروه داعش ربوده شد. قاتل دو خبرنگار آمریکایی طی ویدیویی که در اوایل این ماه پخش شد تهدید کرد، سر این گروگان بریتانیایی را از تن جدا خواهد کرد.

هینز از سال 1999 در زمینه های کمک های انسانی فعالیت می کرد. وی در 2013 به عنوان مدیر از سوی سازمان امداد رسانی "اكتد" وابسته به فرانسه، برای ارائه کمک های انسانی به پناهندگان سوری در اردوگاهی نزدیک به مرز ترکیه تعیین شد. وی در حین ارائه کمک های انسانی در سوریه توسط گروه تروریستی داعش ربوده شد .

در ماههای گذشته خانواده هینز با ارسال پیام های متعددی به ربایندگان گروه داعش، از آنها خواستند که وی را آزاد کنند اما گروه داعش پاسخی به آنها نداد.

در همین حال وزارت امور خارجه بریتانیا نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، همه تلاش های خانواده هینز برای برقراری تماس با گروه داعش جهت آزادی فرزندشان بی نتیجه بود.