.
.
.

قطر رهبران اخوان المسلمین را اخراج می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وجدی غنیم یکی از رهبران معنوی و واعظان مشهور اخوان المسلمین در یک پیام ویدیویی که در شبکه اجتماعی "فیس بوک"، پخش شد، اعلام کرد که خاک قطر را تر ک می کند.

هفته گذشته برخی رسانه های عربی از تصمیم دولت قطر برای اخراج اعضای ارشد گروه اخوان المسلمین از خاک این کشور خبر دادند.

به نظر می رسد که خروج برخی از اعضای اخوان المسلمین از قطر، در چارچوب توافق های امنیتی اخیر در ریاض میان کشورهای عربی خلیج با دوحه، صورت می گیرد.

وجدی غنیم، در پیام ویدیویی گفت: "به لطف خداوند متعال من تصمیم گرفتم برای ادامه تبلیغ دین به خارج از کشور قطر دوست داشتنی منتقل شوم تا برای برادران عزیزم در قطر هیچگونه مشکلی ایجاد نکنم. خداوند به برادران قطری ما در ازای خدمت به اسلام و مسلمین پاداش خیر دهد".

در همین حال عمر دراج، یکی از رهبران "حزب آزادی و عدالت"، شاخه سیاسی اخوان المسلمین، شامگاه جمعه در بیانیه ای در فیس بوک، اعلام کرد، تعدادی از رهبران اخوان المسلمین برای فراهم نکردن دردسر برای دولت قطر، خاک این کشور را ترک خواهند کرد".

گفتنی است که دولت جدید مصر اخوان المسلمین را گروهی تروریستی اعلام کرد.

حضور برخی رهبران اخوان المسلمین در قطر باعث بروز اختلافات شدیدی میان کشورهای شورای همکاری خلیج شده است.

پس از تحولات سال گذشته در مصر و برکناری محمد مرسی رئیس جمهور وابسته به اخوان المسلمین در این کشور، قطر با اتخاذ موضعی کاملا متفاوت با سایر کشورهای خلیج به حمایت از اخوان المسلمین ادامه داد.

از سوی دیگر کشورهای سعودی، امارات و بحرین در اعتراض به سیاست های قطر در قبال اخوان المسلمین سفیران خود را از دوحه فراخوانده اند.