.
.
.

ویدیو..اخراج سناتور آمریکایی که «اسرائیل را بهترین همپیمان مسیحیان» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تِد کروز سناتور آمریکایی از ضیافت شامی که سازمان «مسیحیان شرق» دو روز پیش در واشنگتن پایتخت آمریکا برپا کرده بود، اخراج شد.

این ضیافت شام در حاشیه کنفرانسی برپا شد که برای بحث بر سر اوضاع مسیحی ها در خاورمیانه و شناسایی رنج ها و مشکلات آن ها به ویژه در سایه گسترش گروه های تروریستی از جمله داعش، برگزار شده بود.

در حالی که سناتور جمهوری خواه از «فضیلت های اسرائیل» سخن می گفت، فریادهای محکومیت و مخالفت در میان حاضران به صدا در آمد. شماری از شخصیت های شناخته شده دینی در میان حاضران بودند.

جزئیات ماجرا از این قرار است که آقای کروز در سخنان خود گفت: « امشب همه ما برای دفاع از مسیحیان گردهم آمده ایم. امشب گردهم آمده ایم تا از یهودیان دفاع کنیم، امشب گردهم آمده ایم تا از مسیحیان دفاع کنیم، امشب از مردمان مومنی دفاع کنیم که توسط گروهی (داعش) که هرکس با آموزه های دینی شان همسو نباشند، او را می کشند.»

او تعصب دینی را «سرطانی با چهره های متفاوت» توصیف کرد و از «نسل کشی» سخن گفت که توسط سازمان های تندروی اسلامگرا در حال انجام است.

هنگامی که کروز گفت «مسیحیان همپیمانی بهتر از اسرائیل نمی یابند» حاضران به خشم آمدند و از او خواستند به سخنانش پایان دهد. برخی نیز با فریادهای خود، سخنان او را «مزخرف» توصیف کردند.

با همه این ها، سناتور به سخنان خود ادامه داد و گفت: «آن هایی که از اسرائیل تنفر دارند، از آمریکا متنفرند. آن هایی که از یهودیان نفرت دارند، از مسیحیان متنفرند. اگر از یهودیان نفرت دارید به این معنی است که به آموزه های مسیح پایبند نیستید.».

در این هنگام فریادهای حاضران بلندتر شد که از کروز می خواستند سکوت کند. تلاش ها برای آرام کردن از سوی برگزار کنندگان نیز به نتیجه نرسید، مساله ای که باعث شد کروز این گونه سخنان خود را خاتمه دهد: «اگر در کنار اسرائیل و یهودیان نایستید در کنار شما نخواهم ایستاد» و ضیافت را ترک کرد.


در ویدیوی منتشر شده، گریگوریوس سوم اسقف لبنانی رهبر کاتولیک های آنتاکیا و شرق مشاهده شد که به خاطر سخنان تِد کروز خشمگین جلسه را ترک می کند. در مقابل اصرار کروز بر سخنانش، شماری دیگر از شخصیت های حاضر در ضیافت شام نیز مجلس را ترک کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم