.
.
.

نوار مرزی بلندی های جولان به کنترل کامل مخالفان اسد درآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جبهه انقلابیون سوریه وابسته به مخالفان اسد، روز شنبه 13-9-2014 اعلام کرد، دو شهرک الحمیدیه و الرواضی در منطقه قنیطره واقع در نوار مرزی سرزمین های اشغالی جولان را به کنترل خود درآورد.

با در دست گرفتن کنترل دو شهرک الحمیدیه و الرواضی توسط مخالفان سوری، اینک به جز شهرک مرزی "حضر" منطقه نوار مرزی جولان به طور کامل از کنترل نیروهای اسد خارج شده است.

به گزارش کمیته هماهنگی انقلاب سوریه، نیروهای اسد در درگیری با نیروهای جبهه انقلابیون سوریه در جولان تلفات سنگینی متحمل شدند.
طبق این گزارش نیروهای اسد پس از تحمل تلفات سنگین به سوی منطقه "خان ارنبه" و شهر البعث عقب نشینی کردند.

در همین حال فعالان سوری در گزارشی اعلام کردند، یک کاروان نظامی متعلق به نیروهای اسد که تلاش می کرد از منطقه دیر العدس وارد روستای کفر ناسج شود، توسط مخالفان مسلح سوری نابود شد.

به گفته فعالان سوری رژیم اسد در تلافی شکست های پی در پی خود در صحنه های نبرد، مناطق خارج شده از کنترل نیروهایش را به شکلی گسترده زیر آتش سنگین توپخانه و بمباران هوایی قرار داد.

از سوی دیگر شورای عمومی انقلاب سوریه، از کشته و زخمی شدن ده ها تن زن و کودک در بمباران موشکی منطقه "الوعر" در استان حمص خبر دادند.

به گفته این شورا، ارتش اسد پس از تحمل شکست های سنگین در جبهه های دیگر، منطقه الوعر را به وسیله یک موشک زمین به زمین هدف قرار داد که در نتیجه آن خانه های مسکونی زیادی در این منطقه ویران شد.

نیروهای اسد در 24 ساعت گذشته مناطق مسکونی "الجیدور" در استان درعا، و کوی العباسیه در حومه دمشق را نیز هدف آتش سنگین توپخانه خود قرار دادند.