.
.
.

آمریکا به کشورهای آسیب دیده از بحران سوریه 500 میلیون دلار اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده روز جمعه 12-9-2014 اعلام کرد واشینگتن مبلغ 500 میلیون دلار از بخش کمک های انسانی این کشور، به کشورهای آسیب دیده از جنگ داخلی سوریه، اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: "بیش از 250 میلیون دلار از این کمک ها برای میزبانی و کمک به آوارگان سوری در کشورهای همسایه که تحت تاثیر بحران سوریه قرار گرفتند، در نظر گرفته شده است".

بر اساس اطلاعات سازمان ملل متحد، شمار پناهندگان سوری ثبت شده در کشورهای همسایه، به سه میلیون نفر می رسد. این در حالی است که هنوز هم بسیاری از سوری ها به دلیل پیشروی "داعش" در مناطق شمال سوریه محاصره شده اند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد دو هفته پیش اعلام کرد حدود نیمی از مردم سوریه به دلیل جنگ مجبور به ترک خانه های خود شدند.

طبق گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، علاوه بر تعداد پناهندگان سوری خارج از کشور حدود 6.5 میلیون سوری دیگر نیز در مناطق داخل داخل این کشور آواره شده اند.

طبق آخرین آمار کمیساریای پناهندگان، تعداد پناهندگان سوری در لبنان 1.17 میلیون نفر، ترکیه 830 هزار نفر و 613 هزار نفر در اردن زندگی می کنند.