.
.
.

فرانسوا اولاند برای حمایت از دولت جدید عراق وارد بغداد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، روز جمعه 12-9-2014 برای تاکید مجدد حمایت کشورش از حکومت عراق و توضیح استراتژی پاریس در مبارزه با داعش وارد بغداد شد.

فرانسه در ماه جاری محموله های تسلیحاتی و بشردوستانه به جنگجویان کرد که با حملات داعش مواجه هستند ارسال کرده است .

فرانسه محموله های بشردوستانه دیگری برای پناهندگان ایزدی و مسیحی که توسط داعش بیخانمان شده اند نیز ارسال کرده است.

اولاند روز دوشنبه هفته آینده در پاریس میزبان رئیس جمهوری عراق خواهد بود. قرار است رئیس جمهوری عراق برای شرکت در کنفرانس " صلح و امنیت" که در پاریس برگزار می شود، به فرانسه سفر کند.

این کنفرانس بر سه محور، حمایت جامعه بین المللی از دولت جدید عراق، هماهنگی طرف های ذیربط در مبارزه با داعش و کمک های بشردوستانه و بازسازی کشور عراق برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه گذشته طی بیانیه شدید اللحنی، از لزوم اقدام سیاسی، انسانی و در صورت لزوم نظامی علیه داعش سخن گفت.

وی پس از یک جلسه دفاعی با مشاوران خود اظهار داشت: "فرانسه با همه شرکای خود در مبارزه با داعش مشورت خواهد کرد. چون داعش خطری جدی و بین المللی است".

سفر روز جمعه رئیس جمهوری فرانسه به عراق پس از جلسه وزاری خارجه 10 کشور عربی و آمریکا در جده صورت می گیرد.

این جلسه روز پنج شنبه 11-9-2014 برگزار و همه شرکت کنندگان در مبارزه علیه داعش متعهد به همکاری شدند. در همین حال فرانسه از سفر فرانسوی ها و اروپایی ها به سوریه و شرکت آنها در داعش جلوگیری می کند.

پاریس بیم آن دارد که این افراد پس از بازگشت از سوریه و عراق به تهدیدی برای امنیت فرانسه و اروپا تبدیل شوند. بر اساس برآورد سازمان های اطلاعاتی حدود 900 تن از شهروندان اروپایی به سوریه و عراق رفته اند تا در جنگ های داخلی این کشورها شرکت کنند.