.
.
.

جبهه النصره سوریه صلحبانان سازمان ملل را آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 11-9-2014 اعلام کرد، جبهه النصره صلح‌بانان سازمان ملل متحد را آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه خودروهای حامل صلح‌بانان آزاد شده سازمان ملل متحد، که همگی از کشور فیجی هستند، وارد قنیطره در بلندی های جولان شدند.

آزادی صلح بانان سازمان ملل یک روز پس از پخش تصویر ویدیوی آنها در حساب فیس بوک و توئیتر "المناره البیضاء" وابسته به جبهه النصره که در آن از احتمال آزادی شان سخن گفته بودند، صورت می گیرد.

تصویر ویدیویی که روز چهارشنبه پخش شد، صلح بانان سازمان ملل را در حالی که در وضعیت و شرایط خوبی به نظر می رسیدند نشان داد. آنها با لبخند در مقابل دوربین رسانه های النصره ظاهر شده و برای خانواده های خود دست تکان دادند.

یکی از صلح بانان سازمان در این تصویر ویدیویی خطاب به خانواده اش گفت: "همانطوری که می بینید حال ما بسیار خوب است و جای هیچگونه نگرانی نیست. جبهه النصره هیچگونه آزاری به ما نرسانده است و برغم امکانات کمی که این گروه از آن برخوردارند اما خوب از ما محفاظت کرده اند. ما از گروه جبهه النصره به خاطر وفای به وعده شان برای آزادی ما تشکر می کنیم و بزودی به خانه هایمان باز خواهیم گشت".

صلحبانان فیجی سازمان ملل در درگیری های گروه النصره با ارتش سوریه در استان 'قنیطره' در بلندی های جولان ربوده شدند.

استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان به سال 1974 میلادی باز می گردد. این افراد براساس قرارداد آتش بس میان سوریه و اسرائیل در بلندی های جولان و مرز میان سوریه و اسرائیل مستقر شده و از آن زمان تاکنون به ماموریت خود ادامه داده اند.

در حال حاضر نزدیک به یک هزار و 223 نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان حضور دارند که از کشورهای فیجی، فیلیپین، هلند، نپال، هند و ایرلند هستند.