.
.
.

50 تن از فرماندهان جنبش "احرار الشام"مخالف اسد در ادلب کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مخالفان سوری روز چهارشنبه 10-9-2014 از کشته شدن حسان عبود رهبر جنبش "احرار الشام" (آزادگان شام)، گروه مخالف اسد و 50 تن از فرماندهان نظامی این جنبش در انفجاری مهیب در ساختمان تجمع آنها در حومه ادلب خبر دادند.

در باره چگونگی کشته شدن رهبر جنبش "احرار الشام" و 50 تن از فرماندهان نظامی این گروه، تاکنون خبرهای ضد و نقیضی منتشر شده است. اما منابع پزشکی می گویند احتمالا این افراد هنگام برگزاری جلسه ای در یک ساختمان در حومه ادلب با اسلحه شیمیایی مورد حمله قرار گرفته و کشته شدند.

به گزارش شورای عمومی انقلاب سوریه، کشته شدن 50 فرمانده از این جنبش نظامی مخالف اسد و حسان عبود ملقب به ابوعبدالله الحموی رهبر آنها برای بیشتر مخالفان سوری ابهام آمیز و غیر قابل تصور است.

در همین حال جبهه اسلامی سوریه که احرار الشام شاخه ای از آن است، با صدور بیانیه ای بدون توضیح درباره نحوه کشته شدن این تعداد فرمانده و رهبر آنها، خبر را تایید کرده است.

منابع پزشکی می گویند علائمی وجود دارد که نشان می دهد این افراد در اثر اسنتشاق گازهای سمی جانشان را از دست داده اند.

منابع پزشکی همچنین تاکید کردند که هیچگونه زخمی که منجر به مرگ آنها شود بر پیکرهای این افراد دیده نمی شود.

گفتنی است که جنبش "احرار الشام " یکی از بزرگترین گروه های نظامی اپوزیسیون سوریه وابسته به جبهه اسلامی است که نقش عمده ای را در بیرون راندن "داعش" از روستاهای ادلب و حلب ایفا کرده است.

جنبش "احرار الشام" طی سال گذشته درگیری های شدیدی با گروه "داعش" داشته و تعدادی از نیروهای خود را در این درگیری ها از دست داده بود.

این اولین بار نیست که فرماندهان این جنبش مورد هجوم مرگبار قرار می گیرند. پیشتر افراد انتحاری "داعش" با حمله به یکی از کاروان های نظامی این جنبش "ابوخالد السوری" رهبر سابق این جنبش را کشتند. اما با این حال نحوه اجرای این عملیات و بکارگیری گاز سمی برای کشتار دسته جمعی این 50 تن باعث شده که انگشت اتهام به سوی رژیم سوریه نشانه رود. به ویژه که نظام اسد برای خارج کردن مناطق از کنترل مخالفان و با هدف کشتار دسته جمعی آنها چندین مورد از اسلحه شیمیایی استفاده کرده است.