.
.
.

ریاض بازگشت هیئت دیپلماتیک سعودی به سوریه را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع رسمی در وزارت خارجه پادشاهی سعودی روز چهارشنبه 9-10-2014 خبر بازگشت هیئت دیپلماتیک این کشور به سوریه را تکذیب کرد.

این منبع با تاکید بر اینکه رژیم اسد مشروعیت خود را از دست داده گفت آنچه در یکی از شبکه های خبری در مورد بازگشت دوباره هیئت های دیپلماتیک سعودی به سوریه آمده است حقیقت ندارد.

به گزارش خبرگزاری سعودی "واس" یکی از مسئولان وزارت خارجه این کشور اظهار داشت، خبر مبادله هیئت های دیپلماتیک میان سعودی و سوریه که از شبکه خبری "ارم" منتشر شد، حقیقت ندارد.

برخی منابع خبری از جمله شبکه خبری "ارم" هفته گذشته از بازگشت هیئت سعودی به سوریه خبر داده بودند.

روزنامه السفیر لبنان نیز ادعا کرده بود که سعودی در اقدامی بی‌ سابقه به 5 دیپلمات سوری اجازه داده است تا به کنسولگری دمشق در جده باز گردند.

گفتنی است که به دنبال کشتار و سرکوب مردم سوریه توسط رژیم اسد در آغاز اعتراضات مردمی، اعضای شورای همکاری خلیج و به دنبال آن برخی از کشورهای عربی و غربی در سال 2012 سفیران سوریه را اخراج کردند.

این کشورها قبل از اخراج سفیران سوریه از کشورهایشان اعلام کردند که حکومت سوریه تمام تلاش‌های کشورهای عربی برای جلوگیری از کشتار و خونریزی را با شکست روبرو ساخته و دیگر دلیلی برای ادامه مأموریت نمایندگی‌های سیاسی وجود ندارد.

به دنبال تصمیم کشورهای عربی مبنی بر اخراج سفیران سوریه از کشورهایشان بسیاری از کشورهای غربی سفیران این کشور را اخراج کردند.