.
.
.

اتحادیه کارگران بریتانیا از قطر خواست تا شرایط کار را بهبود بخشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان اتحادیه کارگری بریتانیا روز سه شنبه 9 سپتامبر 2014 از قطر خواستند شرایط کار کارگران مهاجر در این کشور را بهبود بخشد.

قطر قرار است میزبان بازیهای جام جهانی فوتبال سال 2022 باشد. اتحادیه کارگران بریتانیا از این کشور خواسته تا اصلاحاتی در قانون کار قطر وارد کند، تا بازرسان مستقل کارگری بتوانند از این کشور نفت خیز بازدید کنند.

به گزارش "پرس اسوشییشن"، اتحادیه کارگران ساختمانی بریتانیا که 80 هزار عضو دارد، وضعیت دو میلیون کارگر مهاجر قطر را "فلاکت بار" اعلام کرد. به گفته این اتحادیه، این کارگران حق ترک کار بدون رضایت کارفرمایان را ندارند، ساعت های کاری آنها طولانی و سخت است و دستمزد آنها کمتر از یک دلار در ساعت است.

این اتحادیه اعلام کرد در صورت عدم بهبود شرایط کار، با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای تهدید قطر به لغو میزبانی بازیهای جام جهانی 2022 توسط این کشور نیز گفتگو خواهد کرد.

قطر روز شنبه تائید کرد که دو بریتانیایی مدافع حقوق بشر را در این کشور بازداشت کرده است. کریشنا پراساد و گیمیر گوندو دو کارمند "شبکه جهانی برای حقوق و توسعه" هستند که روز 27 آگوست وارد قطر شدند و قرار بود روز 31 آگوست از این کشور خارج شوند. پراساد و گوندو برای تحقیق در باره شرایط کارگران مهاجر به قطر رفته بودند.