.
.
.

زنانی که افکار تروریستی را از قندهار به سعودی منتقل می کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زنان مبلغ اندیشه های تروریستی که از طریق نشست های غیرقانونی، این اندیشه ها را از قندهار به منطقه مکه مکرمه منتقل می کردند، دستگیر شدند.

یکی از این زنان یمنی است که با همسر سعودی اش از قندهار به صورت غیر قانونی وارد پادشاهی سعودی شده بود. این زن در منزل اسامه بن لادن رهبر مقتول القاعده دوره های تروریستی را گذرانده بود. او در یکی از سازمان ها خیریه در پاکستان کار می کرد.

براساس گزارش روزنامه شرق الاوسط، سه تن از متهمان این پرونده سه زن شهروند سعودی هستند. یکی از آنها "اروی بغدادی" استکه تحت تعقیب قرار دارد. این افراد برای زنان زندانیان تندرو یا کشته شدگان القاعده جلسات تبلیغ تروریسم برگزار می کردند. وی از طریق این جلسات به جمع آوری کمک برای القاعده در افغانستان و عراق می پرداخت. او همچنین پسر خود را به افغانستان فرستاد تا با دختر خردسال یکی از کشته شدگان در افغانستان ازدواج کند.

بر پایه همین گزارش و به دنبال تکمیل کیفرخواست این زنان توسط دادستان، دادگاه ویژه ای برای بررسی پرونده این زنان در ریاض تشکیل شد. اتهامات آن ها در دادگاه توسط دادستان قرائت و از دادگاه درخواست اشد مجارات برای آنها شد.

این زن یمنی اعتراف کرد که به اتفاق همسر سعودی اش به افغانستان سفر کرده است. همسر وی نیز در بازداشت پلیس سعودی قرار دارد.

وی گفت آنها برای پیوستن به القاعده در قندهار، از طریق یکی از هسته های این سازمان به شهر پاکستانی کویته و سپس به قندهار رفته و آنجا به یک خانواده یمنی پیوستند. در قندهار القاعده پاسپورت های آنها را ضبط کرد.

به گفته این زن یمنی، زنانی که در آن خانه با آنها آشنا شد عبارتند از: «ام اسامه؛ ام خلود و ام زبیر، که همسرش بازداشت بود.»

او ادامه داد: «پس از آن به منزل اسامه بن لادن در قندهار منتقل شدیم. در این منزل ما به دروس هفتگی فقه، عقیده و دوره های جنگی که توسط همسر بن لادن آموزش داده می شد، شرکت می کردیم. همچنین ما دوره های حمایت و پشتیبانی از شبه نظامیان القاعده را می آموختیم. در این کلاس ها همسران اعضای القاعده از کشورهای مصر و الجزایر حضور داشتند. ما این دوره ها را نزد همسر سعودی بن لادن به زبان عربی می آموختیم.»