.
.
.

توافق عربی برای برداشتن گام های لازم به منظور جنگ با داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب بر سر برداشتن گام های لازم و همکاری با همه تلاش های بین المللی، منطقه ای و محلی برای مقابله با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش و همه گروه های تندرو، به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزرای امور خارجه اتحادیه عرب، شامگاه یکشنبه 7 سپتامبر در پایان نشست خود در قاهره پایتخت مصر، قطعنامه ماه گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد را تایید کردند. این بیانیه از همه کشورهای عضو سازمان ملل می خواهد برای جلوگیری از رسیدن کمک های لجستیکی، نظامی و مالی به تندروها در عراق و سوریه، اقدام های لازم را انجام دهند.

عراق پیش نویس قطنامه ای را به نشست وزرای امور خارجه اتحادیه عرب ارائه داده بود که از تلاش هایش برای مقابله با شبه نظامیان داعش، حمایت می کند.

این پیش نویس، اقدام های داعش را در حد جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت می داند.

پیش از این، یک منبع دیپلماتیک گفته بود که به احتمال زیاد اتحادیه عرب با اقدام های آمریکا علیه داعش، اعلام موافقت کند.

نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب روز یکشنبه در جریان جلسه افتتاحیه نشست وزرای امور خارجه اتحادیه عرب خواسته بود در این نشست، قطعنامه ای واضح و قاطع برای مقابله فراگیر نظامی و سیاسی با تروریسم، تصویب شود.

العربی گفت که وزرای امور خارجه عرب بای تصمیم های شجاعانه ای برای مقابله با «پدیده های سرطانی و تروریستی که شالوده برخی کشورها را تهدید می کند» بگیرند.

او تاکید کرد: «خواسته این است که تصمیم واضح و قاطعی برای مقابله فراگیر نظامی، سیاسی، فکری، فرهنگی و اقتصادی با این پدیده های تروریستی گرفته شود.»