.
.
.

ابوقتاده اسلامگرای تندرو اردنی داعش را "سگ جهنم" توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عمر محمود عثمان معروف به «ابوقتاده» روحانی اسلامگرای مشهور اردنی، روز یکشنبه 7 سپتامبر در جلسه دادگاه محاکمه اش در اردن، ضمن انتقاد از اعدام دو روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش، اعضای این گروه را «خوارج و سگ های جهنم » توصیف کرد.

به گزارش العربیه ابوقتاده درباره اعدام دو روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش، خطاب به این گروه گفت: «روزنامه نگار مانند یک «فرستاده» است و نباید او را کشت.»

وی که پیشتر ملقب به «سفیر بن لادن در اروپا» بود، گروه داعش را «دستگاه کشتار و نابودی» توصیف کرد.

ابوقتاده با اشاره به اینکه «آینده از آن اهل سنت و جماعت» خواهد بود، نسبت به تصمیم کشورهای جهان درباره جنگ علیه داعش اظهار داشت: «هرگز علیه هیچ مسلمانی با دیگران همپیمان نشده ام.»

گروه داعش ظرف دو هفته دو روزنامه نگار آمریکایی را که در سال 2013 در سوریه ربوده بود، اعدام کرد. دستگاه های امنیتی آمریکا صحت ویدیوهای اعدام این دو روزنامه نگار را تایید کرده اند.

ابوقتاده متولد 1960 در بیت لحم فلسطین است. او در سال 1993 به منظور پناهندگی به همراه خانواده اش وارد بریتانیا شد، اما مقامات لندن در سال 2013 او را از کشورشان اخراج و برای محاکمه به اردن فرستادند.

دستگاه قضایی اردن، ابو قتاده را از اتهام توطئه برای عملیات تروریستی علیه مدرسه ای آمریکایی در سال 1998 در امان پایتخت این کشور تبرئه کرد.

این اسلامگرای تندرو هم اکنون به اتهام طرح حمله علیه گردشگران خارجی در اردن در سال 2000 محاکمه می شود. این در حالی است که ابوقتاده همه این اتهام ها را رد کرده است.