.
.
.

آغاز حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از مسئولان وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه 7-9-2014 اعلام کرد، ایالات متحده حملات هوایی خود علیه مواضع داعش را در نزدیکی سد حدیثه در عراق، آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام نظامی که خواسته نامش فاش نشود گفت، حملات مکرر جنگنده های آمریکا علیه داعش، با هدف پیشگیری از خطر آفرینی این گروه برای نیروهای عراقی مستقر در اطراف سد، صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: "به درخواست دولت آمریکا و در راستای ماموریت برای حفاظت از کارکنان و دیپلمات های این کشور در عراق، جنگنده های ما بمباران مواضع گروه تروریستی داعش در نزدیکی سد استراتژیک "حدیثه" را آغاز کردند".

همزمان نیروهای مسلح عراق با پشتیبانی پیشمرگه ها و همچنین حمایت هوایی جنگنده های آمریکا، حمله گسترده ای را برای بازپ سگیری مناطق شرق شهرستان موصل از داعش، آغاز کردند.

هفته گذشته نیروهای نخبه عراقی با کمک پیشمرگه های کرد موفق به آزادسازی منطقه استراتژیک "جبل الاصفر" و بیرون راندن نیروهای تروریستی داعش شدند.

اهمیت استراتژیکی منطقه جبل الاصفر در آن است که هر نیرویی که این منطقه را به کنترل خود درآورد، به سهولت می تواند بر روستاهای اطراف آن مسلط شود. روستاهای اطراف این منطقه در حمله غافلگیرانه داعش در دهم ماه ژوئن، به تصرف نیروهای این گروه تندرو درآمد.