رهبر مخالفان پاکستان خواستار استعفای دولت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی درگیریهای شب گذشته در اسلام آباد، پایتخت پاکستان که دست کم به کشته شدن 3 نفر انجامید، روز یکشنبه 31 آگوست، عمران خان رهبر مخالفان از هواداران خود خواست تا به خیابانها آمده و در مقابل نیروهای امنیتی ایستادگی نمایند.

پاکستان اکنون هفته هاست که با تظاهرات خیابانی مخالفان دولت روبروست. روز شنبه، در پی تلاش عده ای برای ورود به محل سکونت نخست وزیر، این تظاهرات به خشونت کشیده شد، و پلیس سعی کرد تا با پرتاب گاز اشک آور تظاهرکنندگان را متفرق کند.

تظاهرکنندگان که خواستار استعفای دولت نواز شریف هستند، در دو هفته گذشته در خارج از ادارات دولتی اردو زده اند و حاضر به ترک خیابانها نیستند.

به خشونت کشیده شدن این تظاهرات باعث شده تا نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، بیش از پیش منزوی شود، و به گزارش خبرگزاری رویترز، کشور با خطر یک کودتای دیگر روبروست.

خشونت های شب گذشته به روز یکشنبه هم کشیده شد، و پلیس در این روز چند بار به سوی تظاهر کنندگان گاز اشک آور پرتاب کرد. به گزارش رویترز فضای پایتخت ملتهب است، و هزاران نفر در بیرون ساختمان مجلس تجمع کرده اند.

خان که پیش از این یک کریکت باز معروف پاکستان بوده، و اکنون یکی از رهبران سیاسی این کشور است، گفت که از خواسته خود کوتاه نمی آید و تا استعفای نخست وزیر به اعتراض خود ادامه خواهد داد. او از هواداران خود خواست تا به خیابانها بیایند.

خان گفت: "من آماده مرگ هستم. من از برنامه دولت برای سرکوب تظاهرات باخبر شدم. من تا آخرین نفس مقاومت خواهم کرد."

خان پیش بینی کرد که درگیریها بار دیگر ادامه یابد، و در حالیکه مردم ابراز احساسات می کردند از آنها خواست تا در مقابل پلیس ایستادگی کنند.

به گزارش منابع بیمارستانی، در درگیری شب گذشته دست کم سه نفر کشته و 200 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید