داعش 300 دختر ایزدی را در سوریه فروخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه 31-8-2014 اعلام کرد دولت اسلامی موسوم به داعش طی هفته های گذشته، دستکم 300 دختر و زن از پیروان دین ایزیدی را که در عراق ربوده بود، به عنوان "برده و غنیمت جنگ با کفار" میان افرادش در سوریه تقسیم و به فروش رسانده است.

در بیانیه ديدبان حقوق بشر سوریه آمده است: "گروه داعش با اعلام اینکه این دختران و زنان به دین اسلام گرویدند، هر کدام از آنها را به مبلغ 1000 دلار آمریکایی به دیگر افراد خود در سوریه فروخته است."

برپایه این، گزارش دستکم 27 مورد از فروش دختران پیروان دین "ایزدی" و ازدواج دادن آنها بوسیله داعش در مناطق روستایی شمال شرق شهر حلب، حومه رقه و حسکه مشاهده شده است .

به گزارش ديدبان حقوق بشر سوریه برخی افراد برجسته عشایر عرب و کرد سوریه در منطقه الشدادی و الحسکه جنوبی با پرداخت مبالغی پول به داعش از طریق واسطه ها، برای رهایی و بازگرداندن این دختران به خانوادهایشان تلاش می کنند.

سرشناسان عشایر عرب و کرد منطقه به بهانه خرید این دختران برای ازدواج، آنها را از داعش تحویل گرفته و به خانواده ایشان باز می گردانند. مناطق الشدادی و الحسکه از مناطق تحت کنترل داعش است.

دیدبان حقوق بشر سوریه در بیانیه خود ضمن محکوم کردن داعش به خاطر ارتکاب جنایت های مکرر در حق مردم عراق و سوریه و ربودن زنان و دختران پیروان دین "ایزدی ها"، افزوده است، در حالی که بیش از 40 ماه از انقلاب مردم سوریه برای رهایی از برده داری، استبداد و بی عدالتی می گذرد و سوری ها برای رسیدن به آزادی، عدالت، دموکراسی و برابری، همچنان به مبارزه خود ادامه می دهند، دیدبان حقوق بشر سوریه ارتکاب چنین جنایتی (برده داری و فروش انسان) را به شدت محکوم می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید