داعش هنر، تاریخ، فلسفه، جامعه شناسی و روانشناسی را از سیستم آموزشی حذف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«دیوان آموزش» در گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در استان الرقه سوریه، اعلام کرد که «دوره ای شرعی» برای همه مدیران و معلمان مدارس دخترانه و پسرانه در این استان برگزار می کند.

به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، این دوره روز شنبه 30 آگوست آغاز می شود و تا یک هفته ادامه می یابد.

بنا بر بخشنامه «دیوان آموزش» داعش، معلمانی که در این «دوره شرعی» حضور نیابند، حق تدریس در مدارس استان الرقه را ندارند و در غیر این صورت «تحت پی گرد شرعی» قرار خواهند گرفت.

پیش از آن «مدیریت محتوای» وابسته به داعش در استان الرقه، بخشنامه ای برای تمام سازمان های آموزشی تحت مدیریت مناطق تحت تصرف خود منتشر کرده بود. برپایه این بخشنامه تمام مواد درسی «هنری، موسیقی، تعالیم ملی، علوم اجتماعی؛ تاریخ، هنرهای تجسمی، فلسفه، روانشناسی، دینی اسلامی و مسیحی» حذف می شود.

بر پایه این بخشنامه، واژه «جمهوری عربی سوریه» در تمام متون باید خط بخورد و به جای آن «دولت اسلامی» درج شود. همچنین تمام «تصاویری که با شریعت اسلامی منافات داشته باشد» باید حذف شود.

همچنین «سرود ملی سوریه» باید حذف شود و تدریس آموزه های ملی ممنوع می شود. به جای آن باید پیروی از اسلام، آموزش داده شود و به جای کلمات وطن، ملت یا سوریه، کلماتی همچون دولت اسلامی، جهان اسلام یا ولایت شام درج شود.

این بخشنامه می افزاید که «هرگونه مثال در درس ریاضیات که دال بر ربا باشد باید حذف شود. همچنین هر آنچه مرتبط با دموکراسی و انتخاب باشد باید حذف شود. هر آنچه در ماده علوم به نظریه داروین ربط داشته باشد و آفرینش طبیعیت را از عدم رد کند، باید حذف شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید