داعش فیلم جدا کردن سر یک سرباز لبنانی از تنش را منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فیلمی ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که اعدام یک سرباز لبنانی را توسط شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش نشان می دهد.

این سرباز لبنانی یکی از 19 سربازی بود که در ماه جاری، شبه نظامیان تندرو، آن ها را از داخل خاک لبنان ربوده و با خود به سوریه برده بودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این سرباز لبنانی که علی الصیاد نام دارد، سنی مذهب و از شمال لبنان است. فیلم ویدیویی او را با چشم و دست بسته نشان می دهد در حالی که با پایش به زمین می کوبد. یکی از تندروها می گوید که این سرباز کشته خواهد شد سپس یکی دیگر از تندروها، سر از تن او جدا می کند.

در یک ماه اخیر، این سومین بار است که داعش، فیلم جدا کردن سر شخصی را از تنش منتشر می کند. اولین آن ها جیمز فولی خبرنگار آمریکایی بود که در سال 2012 از سوریه ربوده شده بود. دومین ویدیو متعلق به یکی از پیشمرگه های کرد بود.

ارتش لبنان تا کنون درباره فیلم ویدیویی منتشر شده اعلام موضع نکرده است اما منابع امنیتی کشته شدن سرباز لبنانی را تایید کرده اند.

ساعاتی پس از آن، فیلم دیگری را گروه داعش منتشر کرد که طی آن 9 سرباز ارتش لبنان از خانواده های خود می خواهند با خواست آزاد سازی زندانیان اسلامگرای تندرو، دست به تظاهرات بزنند تا آن ها کشته نشوند.

گروه داعش از دو ماه پیش در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

در هفته های اخیر، شبه نظامیان تندرو مرتبط با گروه النصره شاخه القاعده در سوریه و گروه داعش، در منطقه عرسال در نزدیکی مرزهای سوریه، با ارتش لبنان درگیر شدند. این درگیری پس از آن آغاز شد که ارتش لبنان عماد جمعه یکی از رهبران شبه نظامیان تندرو را در عرسال دستگیر کرد.

شبه نظامیان تندرو پنج روز کنترل عرسال را در دست گرفتند اما پس از آن به منطق کوهستانی در مرز لبنان و سوریه عقب نشینی کردند و 19 تن از نیروهای ارتش لبنان را به عنوان گروگان با خود بردند. آن ها خواستار آزادی جمعه و شماری دیگر از اسلامگرایات تندرو هستند که در زندان های لبنان به سر می برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید