حکم رهبر اخوان المسلمین مصر از اعدام به حبس ابد کاهش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع قضایی اعلام کردند که دادگاهی در مصر روز شنبه 30 آگوست، محمد بدیع رهبر گروه اخوان المسلمین و هفت تن دیگر از اعضا و رهبران این گروه را به اتهاماتی همچون تحریک به قتل در جریان اعتراض های پس از برکناری محمد مرسی از مقام ریاست جمهوری، به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تلویزیون رسمی مصر اعلام کرد که دادگاه کیفری الجیزه، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین، و محمد البلتاجی، عصام العریان و باسم عوده از رهبران این گروه را طی محاکمه ای حضوری، به حبس ابد محکوم کرد.

همچنین شش نفر متهم فراری با نام های عاصم عبد المجید، عزت صبری، انور علی، عبد الرزاق محمود، عزت مصطفی و محمد علی، به اتهام دست داشتن در خشونت هایی که «حوادث مسجد استقامت» نام گرفته، به اعدام محکوم شدند.

دادگاه الجیزه 16 ژوئیه گذشته، احکام محمد بدیع، محمد البلتاجی، صفوت حجازی، باسم عوده و 10 تن دیگر از رهبران اخوان المسلمین را در اختیار مفتی اعظم مصر قرار داده بود تا نظر خود را درباره حکم اعدام آن ها اعلام کند.

خشونت های مورد اشاره پس از برکناری محمد مرسی از رهبران اخوان المسلمین از مقام ریاست جمهوری آغاز شد. ارتش مصر سال گذشته مرسی را پس از چند روز تظاهرات میلونی مخالفانش با خواست استعفای او برکنار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید