«النصره» 43 نیروی حافظ صلح را در بلندی های جولان ربود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ملل متحد پنجشنبه 28 اوت اعلام کرد که شبه نظامیان تندرو که علیه نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در حال نبرد هستند، دستکم 43 تن از حافظان صلح سازمان ملل متحد را در بلندی های جولان، ربودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر رسانه ای سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد: «در جریان درگیری هایی که روز گذشته میان نیروهای ارتش سوریه و شبه نظامیان در منطقه حائل در بلندی های جولان، 43 تن از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد که مامور جلوگیری از درگیری میان نیروهای اسرائیلی و سوری هستند، توسط شبه نظامیان به گروگان گرفته شدند.»

این بیانیه افزوده است که 81 نیروی حافظ صلح دیگر در مواضعشان در مناطق الرویحنه و البریقه محاصره شده اند.

روز چهارشنبه گروه جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه به همراه شماری دیگر از گروه های اسلامگرا، گذرگاه قنیطره در بلندی های جولان را به تصرف خود در آورد.

رامی عبد الرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره گفته بود: «شبه نظامیان جبهه النصره و گردان های اسلامی دیگر، گذرگاه قنیطره حد فاصل خاک سوریه با بلندی های جولان اشغالی را پس از درگیری های شدید با نیروهای دولتی و شبه نظامیان هوادار آن، به تصرف خود در آوردند.»

رامی عبد الرحمن افزود که این درگیری ها به کشته شدن 20 نیروی دولتی و چهار تن از مخالفان انجامید.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان از زمان آغاز بحران سوریه، با بحران تعداد روبرو هستند. برخی از کشورها در پی بحرانی شدن اوضاع امنیتی، نیروهای خود را از منطقه خارج کردند. اتریش سال گذشته نیروهایشان را که شمار آن ها به 377 نفر می رسد، به کشورشان باز گرداند. کانادا، کرواسی و ژاپن نیز اقدام مشابهی انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید