نجات یافتگان هولوکاست اسرائیل را متهم به نسل کشی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

300 تن از نجات یافتگان و بازماندگان قربانیان هولوکاست، اردوگاه های مرگ که آلمان هیتلری برای یهودیان برپا کرده بود، طی نامه سرگشاده ای اسرائیل را متهم به نسل کشی فلسطینیان کردند.

"شبکه بین المللی یهودیان ضد صهیونیسم" در یک نامه سرگشاده از جهانیان خواست اسرائیل را از لحاظ علمی، اقتصادی و فرهنگی به علت تلاشش در نابود کردن غزه تحریم کنند.


این سازمان یهودی به همین منظور روز شنبه یک آگهی در روزنامه نیویورک تایمز نیز منتشر کرد.

در نامه این سازمان یهودی آمده است: "نسل کشی فلسطینیان توسط اسرائیل با سکوت جهانیان آغاز شد و هنوز ادامه دارد. ما، همه انسان ها، باید یک صدا، با قدرت جمعی خود سعی کنیم نژادپرستی را از هر نوع و شکلش از جمله قتل عام فلسطینیان، از صفحه گیتی محو کنیم".

جمعا 327 تن این نامه سر گشاده را امضا کرده اند. 40 تن آنها از نجات یافتگان هولوکاست هستند. 287 تن دیگر از بازماندگان قربانیان هولوکاست هستند.

اکثریت امضا کنندگان در آمریکا زندگی می کنند، بقیه از اسرائیل، آلمان، فرانسه و کانادا هستند.

نامه مذکور آمریکا را نیز به خاطر حمایت های اقتصادی و سیاسی اش از اسرائیل محکوم می کند.

امضا کنندگان از رفتار ضد انسانی اسرائیل با فلسطینیان اظهار نگرانی شدید کرده و می نویسند: "رفتار ضد انسانی و نژادپرستانه علیه فلسطینیان در جامعه اسرائیل غیر قابل دفاع و ضد انسانی است".

این نامه در واکنش به آگهی "الی ویزل" برنده جایزه نوبل و نجات یافته از هولوکاست، که در روزنامه های چندین کشور منتشر کرده بود، انتشار یافت. "الی ویزل" در آگهی خود حماس را متهم کرد که کودکان فلسطینی را با قرار دادن موشک در مناطق پرجمعیت قربانی می کند.


ویزل در آگهی خود نوشت که یهودیان 3500 سال پیش قربانی کودکان را کنار گذاشتند و الان "نوبت حماس است".

این برنده جایزه نوبل رفتار حماس را برابر با رفتار نازی ها دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید